Bezpieczniej przy przejściu dla pieszych przy ul. Łokietka w Żarowie. W planach również nowe nasadzenia [Foto]

środa, 22.3.2023 12:49 610 2

W związku ze zgłoszeniami mieszkańców w sprawie zmiany organizacji ruchu w rejonie przejścia dla pieszych przy ul. Łokietka w Żarowie informujemy, że zostały zamontowane w tym miejscu słupki blokujące.

O podjęcie działań w tej sprawie interweniował także Komisariat Policji w Żarowie i radna Rady Miejskiej Anna Żurek.

- Wprowadzone działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. Zgodnie z przepisami pojazdy zaparkowane w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych stwarzają zagrożenie dla pieszych, którzy wchodzą na jezdnię przy zaparkowanym samochodzie pod nadjeżdżający pojazd. Naraża to mieszkańców na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Słupki mają za zadanie uniemożliwić parkowanie samochodów na tym odcinku, dlatego prosimy kierowców o zastosowanie się do wprowadzonej zmiany organizacji ruchu – wyjaśnia kierownik Referatu Inwestycji Wojciech Lesiak.

Trwają również przygotowania do utworzenia nowych nasadzeń w rejonie ulicy Łokietka.

- Wspólnie z zastępcą burmistrza Przemysławem Sikorą oraz pracownikami Urzędu Miejskiego w Żarowie zorganizowaliśmy spotkanie w terenie, aby omówić nasze działania związane z kwestią zieleni na terenie placu zabaw przy ul. Łokietka w Żarowie. Ustaliliśmy, że pomiędzy budynkami mieszkalnymi i skateparkiem nasadzonych zostanie kilkanaście drzew wzdłuż linii ogrodzenia. Oprócz walorów estetycznych nowych drzew mają one w przyszłości dawać wytchnienie dla dzieci i ich opiekunów korzystających z placu zabaw poprzez zacienianie części tego terenu. Nasadzenia wykonane zostaną w okresie wiosennym bieżącego roku. Do nasadzeń zaplanowano gatunki liściaste drzew – mówi radna Anna Żurek, która uczestniczyła w spotkaniach w sprawie nowych nasadzeń w tym miejscu.

Gmina Żarów

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Sąsiad czwartek, 23.03.2023 05:19
Na ulicy łokietka pajac p. belka zasądził nagietka
Kolega czwartek, 23.03.2023 08:40
Wystarczyło zamontować progi spowalniające i byłoby bezpieczniej. Zaparkowanie auta w...