komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

niedziela, 24 marca 2019

Marka, Gabriela

Bezpiecznie na Dolnym Śląsku w Sylwestra i Nowy Rok

środa, 2.1.2019 09:56 , komentarze: 0 , odsłony: 313
kategorie artykułu:

Za nami świętowanie i sylwestrowo – noworoczne zabawy. Koniec starego roku i początek nowego przebiegł na Dolnym Śląsku bezpiecznie. Podczas imprez oraz na dolnośląskich drogach nie odnotowano poważniejszych zdarzeń. Nie odnotowano też żadnych wypadków z użyciem petard i fajerwerków. W 6 zaledwie wypadkach, do których doszło w ciągu dwóch minionych dni, nikt nie zginął. Podobnie jak w Święta Bożego Narodzenia, byśmy bezpiecznie dotarli do celu, a potem wrócili do swoich domów, czuwali dolnośląscy policjanci.

Dolnoślązacy bezpiecznie „weszli” w nowy 2019 rok. Podczas hucznych zabaw sylwestrowych i na drogach nie odnotowano na terenie województwa żadnych poważniejszych zdarzeń. Nad bezpieczeństwem mieszkańców Dolnego Śląska i mieszkańców innych regionów kraju, którzy przywitali nowy rok w naszym regionie, czuwali dolnośląscy policjanci.

W działaniach udział wzięli funkcjonariusze pionu prewencji, ruchu drogowego oraz służ operacyjnych. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników imprez sylwestrowych, zorganizowanych przez wiele dolnośląskich miast. Patrolowali też inne rejony, gdzie przebywali mieszkańcy witający nowy rok.

By było bezpiecznie, w ciągu dwóch minionych dni, funkcjonariusze przeprowadzili łącznie ponad 2,8 tys. różnego rodzaju interwencji. Nie odnotowano także żadnych wypadków z użyciem petard i fajerwerków. Funkcjonariusze podczas  służby ujawnili i zatrzymali łącznie 34 osoby poszukiwane.

Intensywną służbę pełnili także policjanci ruchu drogowego, którzy czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. W ciągu dwóch minionych dni odnotowano zaledwie 6 wypadków. Co istotne, w nowy rok, gdy odnotowano wzmożony ruch pojazdów w związku z powrotami świąteczno – sylwestrowymi, na dolnośląskich drogach odnotowano tylko 1 wypadek. W zaistniałych zdarzeniach drogowych nikt nie zginął.   Rannych zostało 10 osób.

Podczas służby na drogach funkcjonariusze ujawnili i wyeliminowali z ruchu łącznie 24 osoby, które mimo wielokrotnych apeli zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po wcześniejszym spożywaniu alkoholu. Wszyscy zatrzymani za czyny, których się dopuścili będą teraz odpowiadać przed sądem.

 

Wasze komentarze


piątek, 22.3.2019 12:53
6
czwartek, 21.3.2019 10:07
4
środa, 20.3.2019 10:16
1
poniedziałek, 18.3.2019 08:25
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Majówka na Węgrzech
Majówka na Węgrzech
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D