komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

niedziela, 18 listopada 2018

Romana, Klaudyny

Bez dokumentów i pod wpływem narkotyków

środa, 4.7.2018 15:33 , komentarze: 4 , odsłony: 1849
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali 24-letnią kierującą, u której badanie na urządzeniu Drager DrugTest 5000 potwierdziło, że jest wpływem środków odurzających.

Drager Drug Test 5000 to sprzęt, który służy do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie, jest nowoczesny i superczuły, rozpoznaje nawet najmniejsze dawki zażywanych środków. Jeżeli wykonany pomiar okaże się dodatni, od kierowcy pobierana jest próbka krwi, którą bada się następnie w laboratorium.

Urządzenie zostało zakupione  przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzegomiu. Zakup urządzenia wpłynie przede wszystkim na podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród mieszkańców.

Skutki działania narkotyków są nieprzewidywalne, a kierowcy pod ich wpływem stanowią śmiertelne zagrożenie. 

- 4 lipca br  ok godz. 2.30 w nocy na terenie miasta zatrzymana została do kontroli drogowej 24-letnia mieszkanka powiatu jaworskiego, kobieta kierowała samochodem osobowym marki Honda Civic. Podczas badania uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych.  Od 24-latki pobrano krew do badań i będą one dowodem w sprawie. Kobieta za swój czyn odpowie teraz przez Sądem. Ponadto 24-latka w czasie kontroli drogowej nie posiadała przy sobie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami oraz dowodu rejestracyjnego, a także potwierdzenia zawarcia polisy OC. Za powyższe wykroczenia ukarana została mandatem - mówi rzecznik KPP Świdnica, Magdalena Ząbek.

Przypomnijmy.  Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. 

 

Wasze komentarze

Dobra k... a
środa, 04.07.2018 18:43 autor:

sobota, 17.11.2018 08:00
2
piątek, 16.11.2018 12:03
środa, 14.11.2018 11:56
14
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Auto Max
Auto Max
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele