komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 14 czerwca 2021

Bazylego, Elwiry

Będą mandaty za zaśmiecanie!

wtorek, 4.5.2021 08:55 , komentarze: 3 , odsłony: 1064
kategorie artykułu:

Jak już wcześniej informowaliśmy, gmina Strzegom dysponuje kamerami, które pojawiły się w miejscach, gdzie uporczywie podrzucane są śmieci. Ich lokalizacja rotacyjne się zmienia.

- Miejsca, w których będą montowane, pozostaną tajemnicą. Kamery służą do kontrolowania sytuacji, w których ktoś podrzuca śmieci lub nielegalnie je składuje - mówią urzędnicy.

Wiele osób nie przejmuje się segregacją, dlatego papier ląduje w pojemnikach na plastik, a obok wiat śmietnikowych rosną sterty różnych śmieci. Resztki mebli, dywany, kanapy, opony to tylko niektóre rzeczy, jakie można zobaczyć pod kontenerami i altanami śmietnikowymi.

- Gminne kamery już zarejestrowały sytuacje i osoby, które zaśmiecają oraz podrzucają śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Na potwierdzenie tych słów publikujemy zdjęcia, które przedstawiają takie sytuacje w ostatnim czasie. Niepokorni mieszkańcy mogą się liczyć z wizytami policji. Obecnie w wielu przypadkach prowadzone są czynności wyjaśniające – tłumaczą strzegomscy urzędnicy.

Przypominamy, że odpady można zawieźć i oddać bezpłatnie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Al. Wojska Polskiego 75 w Strzegomiu. Wystarczy zabrać ze sobą dokument tożsamości. Warto też wspomnieć, że: kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec oraz podrzuca śmieci, podlega karze grzywny do 500 zł.

 

Wasze komentarze

Ja co noc wywoze do lasu śmieci, jezdze mercedesem dziadka
wtorek, 04.05.2021 16:46 autor: roger
Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd! Mam wiekowy pojazd i...
wtorek, 04.05.2021 09:21 autor: Jan Kowalski
dzisiaj, 9 godz temu
dzisiaj, 9 godz temu
dzisiaj, 9 godz temu
dzisiaj, 10 godz temu
dzisiaj, 11 godz temu
piątek, 11.6.2021 09:25
czwartek, 10.6.2021 10:22
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz