Beczkę z piwem ukryli między tujami...

poniedziałek, 13.6.2022 17:25 1804 0

Za kradzież z włamaniem odpowie dwóch mieszkańców powiatu świdnickiego podejrzanych o włamanie do jednego z lokali na terenie gminy Świdnica. Łupem mężczyzn padło blisko 40 litrów alkoholu tj. piwa oraz wódki. Teraz obaj ze swojego postępowania wytłumaczą się przed sądem.

 

- Kilka dni temu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z lokali gastronomicznych na terenie gminy Świdnica. Okazało się, że sprawcy włamali się do środka, skąd dokonali kradzieży blisko 40 litrów alkoholu zamkniętego w  beczce typu keg oraz w szklanych butelkach. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy pracowali nad tą sprawą i w wyniku prowadzonych czynności ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn mieszkańców powiatu świdnickiego w wieku 19 i 20-lat podejrzanych o ten czyn - Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

Mundurowi w wyniku przeszukania posesji należącej do 19-latka odzyskali 30 litrów piwa zamkniętego w beczce typu keg w stanie nienaruszonym, które zostało misternie ukryte ... między tujami. 

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)