Awanturnik w autobusie, libacja na placu zabaw- biuletyn SM

niedziela, 5.9.2021 12:02 789 0

W minionym tygodniu Straż Miejska w Świdnicy przeprowadziła 147 interwencji.

Oto wybrane z nich:

28.08.2021r. godz.17.12 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki ul. Dalekiej dotyczące spożywania alkoholu oraz zakłócania spokoju przez imprezującą grupę. Skierowany na miejsce patrol Straży Miejskiej przerwał zabawę i ukarał mandatem jej uczestników.

28.08.2021r. godz.17.58 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od dyspozytora MPK, że w autobusie linii numer 50 awanturuje się jeden z pasażerów używając słów nieprzyzwoitych. Na miejscu strażnicy  musieli wyprosić agresywnego i nietrzeźwego mężczyznę, który za swój czyn odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

29.09.2021r. godz.12.30 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Placu Drzymały dotyczące alkoholowej imprezy na ławce w sąsiedztwie placu zabaw dla dzieci. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Dwaj panowie zostali ukarani mandatem karnym, w stosunku do trzeciego uczestnika, który już wielokrotnie dopuszczał się takich czynów zostanie skierowany wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Świdnicy.

31.08.2021r. godz.8.11 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki ul. Wrocławskiej dotyczące mężczyzny leżącego na ziemi przy żywopłocie. Natychmiast skierowano tam patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze zastali osobę bezdomną, która była wychłodzona i przemoczona. Na miejsce wezwano zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał mężczyznę do szpitala „Latawiec”.

2.09.2021r. godz.14.00 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie  dotyczące wyrzuconego przy śmietniku kartonu, w którym znajdują się jakieś ptaki. Na miejscu strażnicy stwierdzili, że w porzuconym pudełku znajdują się trzy młode gołębie. Funkcjonariusze przekazali uratowane ptaki do schroniska dla zwierząt gdzie zostały profesjonalnie  zaopatrzone.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)