Awantura na przystanku, odzyskanie telefonu i zablokowanie wyjazdu przez kuriera - interwencje świdnickiej SM w dniach 8-14.10

wtorek, 19.10.2021 09:00 718 0

Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w dniach 8-14 października 2021 r.:

8 października o godz. 14.25 do dyżurnego Straży Miejskiej w Świdnicy wpłynęło zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu przez grupę osób w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie i ukarał sprawców mandatami karnymi.

9 października ok. godz. 14 dyżurny SM otrzymał telefoniczne zgłoszenie od dyspozytora MPK dotyczące spożywania alkoholu i awantury na przystanku przy ulicy Westerplatte. Skierowany na miejsce patrol zastał tam kobietę, która awanturowała się z mężczyzną. Oboje byli pod wpływem alkoholu. Po przybyciu strażników mężczyzna uspokoił się, natomiast kobieta stała się bardzo agresywna i wulgarna. Ostatecznie doszło do znieważenia funkcjonariuszy. Kobieta została umieszczona do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Za swój czyn odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy, grozi jej kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

11 października o godz. 12.20 straż miejska wraz z pracownicą MOPS na prośbę osoby bezdomnej odwiozła ją do macierzystej gminy. Mężczyzna został skierowany do tutejszego schroniska dla bezdomnych, jednak po krótkim czasie opuścił to miejsce w związku z niestosowaniem się do obowiązującego regulaminu, a konkretnie do zakazu spożywania alkoholu. Przez pewien czas nocował w różnych miejscach naszego miasta, jednak ostatecznie zwrócił się do strażników z prośbą o pomoc w przewiezieniu do dawnego miejsca pobytu, gdzie został przekazany tamtejszym pracownikom socjalnym.

13 października ok. godz. 11.30 do Komendy Straży Miejskiej w Świdnicy został dostarczony telefon znaleziony w autobusie, który właśnie przyjechał z Wrocławia. Dyżurnemu jednostki udało się skontaktować z właścicielem telefonu, który z dużą radością odzyskał zgubę, przekazując podziękowania uczciwemu znalazcy.

14 października po godz. 19 dyżurny świdnickiej Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące nieprawidłowego parkowania i zablokowania wyjazdu z parkingu przez pojazd firmy kurierskiej na ulicy Zamenhofa. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. W związku z faktem, że kierowca odmówił przyjęcia mandatu sprawę rozpatrzy Sąd Rejonowy w Świdnicy.

Źródło: Straż Miejska w Świdnicy

Dodaj komentarz

Komentarze (0)