Autokarowa wycieczka dendrologiczna z przewodnikiem po ogrodach przypałacowych z terenu Gminy Żarów

czwartek, 28.7.2022 08:25 207 0

W ramach projektu stypendialnego Tomasza Nycza, który został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbędzie się niecodzienna wycieczka po ogrodach przypałacowych, które znajdują się na terenie Gminy Żarów.

Kolejnym etapem interdyscyplinarnego projektu pn. „PARK51. Kontynuacje” są spacery dendrologiczne, które odbędą się 6 sierpnia w formie autokarowej wycieczki. Tematyczne oprowadzanie po ogrodach-parkach przypałacowych z terenu Gminy Żarów, które poprowadzi Dendrologia Sobolewski z Wrocławia obejmie: park w Łażanach, aleję Lip krymskich k. Krukowa, park w Siedlimowicach oraz park we Wierzbnej. Podczas spacerów, których tematem głównym będzie historyczna zieleń, uczestnicy wypadu autokarowego dowiedzą się o kompozycji poszczególnych parków, ich metamorfozie na przestrzeni lat, przeznaczeniu i funkcji drzew na obszarach przypałacowych.

 

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wysłać zgłoszenie na adres: wezmeudzial@inicjatywab.pl podając następujące dane: imię i nazwisko, wiek, numer telefonu oraz adres e-mail. Liczba miejsc ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń oraz opłacenie biletu w wysokości: 10.00 zł (pokrycie kosztów związanych z wynajęciem autokaru).

Wydarzenie rozpocznie się rejestracją uczestników wycieczki w Parku Miejskim w Żarowie o godz. 16.00, a zakończy ok. godz. 19.30 w tym samym miejscu. Organizator zastrzega możliwość zmiany czasu trwania wycieczki, terminu lub odwołania wydarzenia.

Zgłoszenie uczestnictwa w wydarzeniu zobowiązuje do opłaty (przedpłata) za bilet na rachunek: 44 1090 2369 0000 0001 0854 1066 – Tytuł przelewu: „imię i nazwisko”. Po zaksięgowaniu wpłaty uczestnicy otrzymają potwierdzenie udziału w wydarzeniu drogą e- mail. W przypadku braku obecności uczestnika w dniu realizacji wydarzenia organizator (Tomasz Nycz) nie zwraca pieniędzy.

Spacery poprowadzi mgr inż. Robert Sobolewski: ogrodnik, architekt krajobrazu, specjalista dendrolog. Autor i współautor publikacji naukowych z zakresu ochrony środowiska oraz dendrologii, współautor Leksykonu Zieleni Wrocławia. Autor licznych szkoleń, warsztatów oraz spacerów
dendrologicznych. Informacje organizacyjne: Projekt został zrealizowany w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które otrzymał Tomasz Nycz. Organizator: Fundacja Inicjatywa B.

Partnerzy: Dendrologia Sobolewski, Agencja Reklamowa Geospace oraz Gmina Żarów. Patronat medialny: Swidnica24.pl, Doba.pl oraz Radio Sudety 24.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)