Altany śmietnikowe i kontenery na śmieci monitorowane!

czwartek, 8.10.2020 11:18 1160 1

Gmina Strzegom dysponuje kamerami, które pojawią się w miejscach, gdzie uporczywie podrzucane są śmieci. Ich lokalizacja będzie się rotacyjne zmieniać, a miejsca, w których będą montowane, pozostaną tajemnicą.

Teraz wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mieszkaniowe coraz częściej decydują się na montaż kamer przy kontenerach na odpady. Kamery służą do kontrolowania sytuacji, w których ktoś podrzuca śmieci lub nielegalnie je składuje. W ten sposób starają się wymóc na lokatorach prawidłową segregację odpadów. Wiele osób nie przejmuje się segregacją, dlatego papier ląduje w pojemnikach na plastik, a obok wiat śmietnikowych rosną sterty różnych śmieci. Resztki mebli, dywany, kanapy, opony to tylko niektóre rzeczy, jakie można zobaczyć pod kontenerami i altanami śmietnikowymi.

Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z faktu, że wyrzucanie śmieci poza wyznaczonymi do tego miejscami jest karalne. Nie można postawić kanapy obok śmietnika czy altany śmietnikowej poza terminem wskazanym w harmonogramie albo ją podrzucić innej wspólnocie i liczyć na to, że ktoś ją wywiezie. Koszty ponoszą wówczas wszyscy mieszkańcy!

Podrzucający śmieci liczą na to, że uda im się zostawić śmieci i odjechać bezkarnie. Nie pozostają anonimowi, bo coraz więcej miejsc w Strzegomiu jest objętych monitoringiem.

Ci, których udało się nagrać i zidentyfikować muszą liczyć się z tym, że zostaną ukarani mandatem w wys. 500 zł.

PRZYPOMINAMY, ŻE ODPADY MOŻNA ODDAĆ BEZPŁATNIE!

Tymczasem odpady można zawieźć i bezpłatnie oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Al. Wojska Polskiego 75 w Strzegomiu.

Wystarczy zabrać ze sobą dokument tożsamości.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Rynkowa czwartek, 08.10.2020 11:32
Wreszcie urzędnicy ruszą dupska i zaczną coś robić z tymi...