Aktualna sytuacja epidemiczna w województwie dolnośląskim

piątek, 28.1.2022 16:04 786 1

Dziś w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyła się konferencja prasowa dotycząca sytuacji epidemicznej w województwie dolnośląskim, w której udział wziął Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski.

- W najbliższych dniach kluczowe będą dla nas dane dotyczące wzrostu liczby osób hospitalizowanych ze względu na COVID-19. Przewidujemy, że dane te będą wskazywały na rozwój epidemii przez kolejne 2 lub 3 tygodnie. Zgodnie z prognozami szczyt wzrostu zachorowań nastąpi na przełomie lutego i marca. Związane jest to z szybkim rozprzestrzenianiem się wariantu omikron, który ma zupełnie inną zaraźliwość, większą niż poprzednie znane nam mutacje. Część epidemiologów uważa, że zdecydowana większość społeczeństwa przejdzie zakażenie wariantem omikron w przeciągu najbliższego miesiąca – mówił Wojewoda Dolnośląski.

W odpowiedzi na stale zmieniającą się sytuację epidemiczną w kraju i na świecie, pojawianie się nowych wariantów wirusa SARS-CoV-2, najnowsze doniesienia naukowe i rekomendacje w sprawach zwalczania COVID-19 resort zdrowia wypracowuje i modyfikuje środki służące wzmocnieniu działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Przygotowany został plan działania na kolejne miesiące – Strategia walki z pandemią COVID-19. Pakiet rozporządzeń wdrażający instrumenty walki z piątą falą pandemii to
przede wszystkim badanie pacjentów 60+ w ciągu 48h od pozytywnego wyniku testu, skrócona 7-dniowa kwarantanna oraz testowanie na obecność zakażenia COVID-19 w aptekach.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Prosty Chop piątek, 28.01.2022 16:45
Skończcie już z tym cyrkiem i sianiem propagandy !!!!!!