komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 27 listopada 2020

Waleriana, Wirgiliusza

Akcja sadzenia drzew z Nadleśnictwem Świdnica

wtorek, 20.10.2020 11:55 , komentarze: 0 , odsłony: 223
kategorie artykułu:

Uzbrojeni w łopaty i rękawice uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie wspólnie z pracownikami Urzędu Miejskiego w Żarowie oraz Nadleśnictwem Świdnica posadzili drzewka na terenie szkolnej placówki.

Drzewka jodły i świerki przekazało bezpłatnie Nadleśnictwo Świdnica, łącznie na terenie gminy Żarów posadzonych zostanie 600 sadzonek drzewek. Sadzonki trafią do wszystkich szkół podstawowych funkcjonujących na terenie gminy Żarów oraz jednostek organizacyjnych. Drzewka przekazane zostaną również do sołtysów, którzy wspólnie z mieszkańcami posadzą je na terenach swoich wsi.

- Wspieramy i inicjujemy takie akcje. Naszym zadaniem jako Nadleśnictwa jest przede wszystkim edukacja leśna, dlatego dzisiejsza akcja wpisuje się w naszą promocję. Bardzo chętnie uczestniczymy w takich inicjatywach, czy to w postaci przekazania drzewek, czy organizacji różnych prelekcji – mówił Roman Bereźnicki nadleśniczy z Nadleśnictwa Świdnica.

Wspólnie z młodymi ekologami z SP Żarów drzewka sadzili także burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora, przewodniczący Komisji ds. Ochrony Środowiska Bartosz Żurek oraz dyrektorzy i nauczyciele szkolnej placówki. 

Mamy także zgodę Nadleśnictwa Świdnica na zamontowanie zakupionych budek lęgowych dla ptaków na terenie Parku Miejskiego w Żarowie.

- Nasza gmina nie tylko chętnie włącza się w takie akcje, ale jest też organizatorem wielu inicjatyw ekologicznych. Uczymy dzieci i młodzież, że trzeba mieć szacunek do wszystkiego co nas otacza oraz jak ważne jest dbanie o zieleń i przyrodę. Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Świdnica za przekazanie sadzonek drzewek – podkreślał burmistrz Leszek Michalak.

W akcję sadzenie drzewek zaangażowali się również uczniowie szkoły.

 

Wasze komentarze

czwartek, 26.11.2020 13:43
czwartek, 26.11.2020 11:32
środa, 25.11.2020 14:02
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki