Akcja Miś dla Antosia. Walka o małe serduszko trwa

środa, 30.11.2022 09:01 791 0

Antoś Sobecki jest już w Genewie. Na piątek zaplanowano pierwszą z dwóch operacji. Zbiórka zwalnia, a czas na zebranie środków na drugi etap operacji nieubłaganie mija. Życie i zdrowie chłopca może uratować operacja, której koszt to ponad dwa miliony złotych.

 - Akcja Miś dla Antosia przeniosła się do Świdnicy. Zbiórka odbyła się  w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy, w Szkole Społecznej w Świdnicy, a obecnie trwa w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Swój udział w akcji zadeklarowały także: Szkoła Podstawowa nr 315 w Świdnicy oraz Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy. Bardzo mocno zachęcamy do udziału inne świdnickie szkoły. Pierwszy etap akcji przyniósł piękny wpływ na konto małego wojownika w wysokości 20 tys. 827,02 zł - mówi Paulina Chmielewska, koordynatorka Akcji Miś dla Antosia.

- Przez cały listopadowy tydzień Samorząd Uczniowski II Liceum  Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha prowadził akcję "Miś od Antosia".
Młodzież i nauczyciele wraz z inicjatorkami akcji panią Martą Kurzawą  oraz Karoliną Siodlarz, wspierali akcję "Miś od Antosia" sprzedając  ciasto i misie. Codziennie młodzież różnych klas przynosiła pyszne,  upieczone przez siebie ciasta, ze sprzedaży których cały zysk został  przekazany dla Antosia. Część wypieków przygotowali również nauczyciele,  w tym licytowane wielkie rogale marcińskie - mówi Jacek Iwancz, dyrektor I Liceum  Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Świdnicy. 

Antoś Sobecki to mały, dzielny chłopiec, który urodził się z bardzo poważną chorobą serca – HLHS. Jego zdrowie i życie może uratować operacja, której chce podjąć się klinika w Genewie, jednak jej koszt to ponad dwa miliony złotych. Zabieg musi być podzielony na dwa etapy, z których pierwszy kosztuje ponad milion. Czasu jest coraz mniej.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/antos-serduszko

Poniżej plakat z numerem do koordynatora akcji Miś dla Antosia.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)