Akcja charytatywna dla Julki i Adasia

środa, 25.9.2019 08:50 839 0

Kilometry dobrej energii udało się wykręcić podczas akcji charytatywnej „Żarów Dzieciom”, która towarzyszyła 4. Żarowskim Biegom Strefowym.

Datki, które zebraliśmy podczas zbiórki przekazane zostaną na leczenie Julii Malik i  Adasia Szczurka, mieszkańców gminy Żarów. Swoją pomoc na rzecz najmłodszych zaoferowali pracownicy wielu instytucji, a także zakładów, przedsiębiorstw i firm funkcjonujących na terenie gminy Żarów.

Akcji towarzyszył rajd rowerowy zorganizowany przez Stowarzyszenie „Rowerowy Żarów”. Każdy uczestnik rajdu wpłacając wpisowe wziął udział w losowaniu cennych nagród, wśród których były talony do pizzerii, kwiaciarni „No ładne kwiatki” oraz dwie hulajnogi łącznie z kaskami ochronnymi.

– Stowarzyszenie „Rowerowy Żarów” tradycyjnie włączyło się w akcję charytatywną na rzecz potrzebujących dzieci. Pomagamy i jednocześnie spędzamy czas w miłym rodzinnym gronie na świeżym powietrzu. Na wszystkich darczyńców przygotowane zostały liczne atrakcje i niespodzianki – mówili radna Iwona Nieradka i Zbigniew Wasik ze Stowarzyszenia „Rowerowy Żarów”.

W charytatywną zbiórkę włączyli się także radni Rady Miejskiej, którzy serwowali pyszne ciasta upieczone przez rodziców, rodzinę i przyjaciół Julii i Adasia, watę cukrową, kiełbaski z grilla oraz popcorn. Długa kolejka ustawiała się również do smażonych frytek, na które zapraszali pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie. Do nabycia były fanty na loterii fantowej, w organizację której zaangażowali się pracownicy biblioteki w Żarowie. Dodatkową atrakcją były także stanowiska zakładów z żarowskiej podstrefy ekonomicznej: Electrolux Poland, Daicel Safety Systems Europe oraz żarowskiego PCO. Tutaj można było skosztować pysznej kawy z ekspresu, świeżych owoców i żurku na swojskim zakwasie. Na najmłodszych czekały także słodycze i inne łakocie.

– Każdemu z osobna składam serdeczne podziękowanie za pomoc i zaangażowanie przy organizacji tegorocznej akcji charytatywnej „Żarów Dzieciom”. Mieszkańcy naszej gminy, ale także przyjezdni goście, w dużej mierze uczestnicy 4. Żarowskich Biegów Strefowych, pokazali, że mają wielkie serca. Dziękuję za Waszą pomoc – dziękował burmistrz Leszek Michalak.

Podczas pikniku charytatywnego „Żarów Dzieciom” i IV Żarowskich Biegów Strefowych uzbieraliśmy 7.421,04 złotych. DZIĘKUJEMY! Pieniądze zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Julii Malik oraz Adasia Szczurka.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)