komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 20 czerwca 2021

Diny, Bogny

Aglomeracja Wałbrzyska większa

środa, 21.10.2020 08:45 , komentarze: 0 , odsłony: 1597
kategorie artykułu:

Do ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej dołączyły gminy powiatu jaworskiego - Jawor, Mściwojów, Wądroże Wielkie, Paszowice, Męcinka oraz Gmina Radków. Miało to miejsce podczas spotkania włodarzy gmin, które odbyło się w poniedziałek, 19 października w Starej Kopalni Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu. Aglomeracja Wałbrzyska to teraz 28 gmin, czyli 2.316 km2 powierzchni, 11,6 % obszaru Dolnego Śląska i 448.328 mieszkańców. 

- Bardzo się cieszę że doszło do rozszerzenia Aglomeracji. Szczególną moją radość budzi to, iż w gronie tych gmin jest Jawor. Z miastem tym łączą nas wielowiekowe tradycje. Kiedyś byliśmy wspólnie w Księstwie Świdnicko-Jaworskim, ale oczywiście nasze więzi trwają też współcześnie. Mamy bardzo dobre relacje, wspólnie uczestniczymy w różnych gremiach samorządowych. To, co nas łączy w sposób wyjątkowy – to nasze kościoły pokoju. Łączy nas też po prostu serdeczne, życzliwe koleżeństwo z burmistrzem Emilianem Berą. Cieszę się, że dołączyli do naszego grona, bo wierzę, iż da to jeszcze lepszy efekt w perspektywie finansowej 2021-2027, gdy będziemy wspólnie występować o środki unijne - mówi prezydent Świnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Tematem posiedzenia Komitetu Sterującego były również plany działań ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej na lata 2021-2027. Bożena Dróżdż, dyrektor Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej przedstawiła najważniejsze założenia do przyszłej perspektywy finansowej Unii Europejskiej – priorytety oraz liczbę wstępnie zadeklarowanych przez gminy Aglomeracji wniosków. Jest to materiał nad którym przedstawiciele gmin będą teraz pracować, aby uzyskać akceptację Urzędu Marszałkowskiego

- Przez  ostatnie 7 lat działalności Aglomeracja Wałbrzyska udowodniła, że razem można więcej. Wspólnie jesteśmy bardziej skuteczni, efektywniej pozyskujemy środki, wspieramy się nawzajem. Realizujemy wiele wspólnych projektów, podczas których dzielimy się wiedzą, udzielamy sobie też wsparcia technicznego, logistycznego. Efektem tego jest bardzo dobre wykorzystanie środków, które wynikały z umowy zawartej pomiędzy Aglomeracją, a Urzędem Marszałkowskim – dodaje prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

 

 

Wasze komentarze

wtorek, 15.6.2021 12:24
wtorek, 15.6.2021 08:30
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica