komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 28 lipca 2021

Aidy, Marceli

9-letnia Karolinka walczy z nowotworem – potrzebna pomoc

piątek, 14.5.2021 14:54 , komentarze: 1 , odsłony: 5424

Karolinka Gładka z Milikowic jest uczennicą drugiej klasy szkoły podstawowej. Uwielbia się bawić, jeździć na rowerze i rolkach, ma mnóstwo pomysłów i marzeń. Niestety, jej dzieciństwo zaburzyła choroba. Dziewczynka walczy z nowotworem. Rodzina i przyjaciele jednoczą siły, by wesprzeć Karolinkę i jej rodzinę w tej nierównej walce. Trwa zbiórka środków na leczenie dziecka. 

Karolinka ma 9 lat. Do niedawna była wesołą, uśmiechniętą dziewczynką. Zawsze pierwsza do zabawy – na podwórku, na rowerze, chłonęła świat z radosnym błyskiem w oczach. Życie jej rodziny toczyło się zwykłym, spokojnym rytmem. Niestety, dziewczynka zachorowała. W trakcie leczenia węzłów chłonnych na szyi dziecka pojawił się mały guz. Po serii badań okazało się, że jest to nowotwór, złośliwy mięsak, Sarcoma Ewing. Przy tym typie nowotworu ważne jest jak najwcześniejsze rozpoznanie choroby, zanim wystąpią przerzuty na inne organy. Daje to większe szanse na wyleczenie i zmniejsza ryzyko nawrotu nowotworu. Dzieciństwo Karolinki w jednej chwili przeniosło się na oddział onkologiczny. Od tamtej pory szpital, sprzęt medyczny stały się jej codziennością.

Karolinka przeszła operację wycięcia guza. Jest w trakcie chemioterapii. Kolejne cykle wyniszczają jej ciało, chemia sieje spustoszenie w organizmie. Czeka ją jeszcze radioterapia. Mimo to nie narzeka, walczy i nie poddaje się. 

Rodzina i przyjaciele zakasali rękawy i wspierają rodzinę, jak mogą w tej nierównej walce. Zbierają środki na lekarstwa, dojazdy do szpitala oraz inne niezbędne w leczeniu rzeczy. Koszty leczenia przewyższają możliwości finansowe rodziny Karolinki.  

Dziewczynkę można wesprzeć, przekazując darowiznę na subkonto Karolki:

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"nr konta:11 1160 2202 0000 0001 0214 2867Tytułem: Karolina Gładka 

Na profilu społecznościowym na facebooku powstała także grupa licytacyjna, na której każdy może wystawić dany przedmiot.

Całkowity dochód z aukcji trafi na konto dziewczynki: KLIKNIJ

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.7.2021 08:52
poniedziałek, 19.7.2021 08:50
poniedziałek, 5.7.2021 11:59
poniedziałek, 28.6.2021 17:00
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD