komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 12 sierpnia 2020

Innocentego, Lecha

5. Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM: znamy filmy otwarcia i zamknięcia Festiwalu

niedziela, 13.10.2019 13:54 , komentarze: 0 , odsłony: 1024
kategorie artykułu:

Znamy tytuły filmów, jakie towarzyszyć nam będą podczas otwarcia oraz zamknięcia 5. Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM, który rusza w Świdnicy już na początku listopada.

„(Nie)znajomi” oraz „Ból i blask” – te dwa tytuły stworzą parę najważniejszych filmów pozakonkursowych podczas Festiwalu. „(Nie)znajomych” w reżyserii Tadeusza Śliwy publiczność pozna podczas oficjalnego otwarcia 5. odsłony Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM – we wtorek, 5 listopada. Ta świeża, zaledwie kilkudniowa polska produkcja inspirowana była włoskim hitem „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” w reż. Paolo Genovese. „(Nie)znajomi” naprzemiennie bawią i wzruszają, pomagając zobrazować różne oblicza miłości. Fabuła oparta jest na historii grupy przyjaciół, którzy w trakcie kameralnej kolacji decydują się zagrać w nietypową i – jak się okazuje – ryzykowną grę. Zasady są proste: muszą ujawniać wiadomości, które otrzymują, a rozmowy przełączać w tryb głośnomówiący. Szybko wychodzi na jaw, że każdy z przyjaciół skrywa tajemnice, które wolałby zatrzymać wyłącznie dla siebie, a na pozór przyjemny wieczór wywraca ich świat do góry nogami. Na ekranie wspólnie kolację jedzą: Maja Ostaszewska, Aleksandra Domańska, Kasia Smutniak, Tomasz Kot, Michał Żurawski i Wojtek Żołądkowicz. Smacznego!

Galę wręczenia nagród 5. Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM w niedzielę, 10 listopada, uświetni wyczekiwany i jeden z najgłośniejszych tytułów wśród ostatnich premier: „Ból i blask” w reżyserii Pedra Almodóvara. Określany jako najbardziej osobisty, a przy tym najlepszy film w karierze twórcy. Reżyser zabiera nas w podróż do życia mężczyzny, po latach odnajdującego osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie. Widz wraz z bohaterem na nowo przeżywa najważniejsze momenty z jego przeszłości. Wraca do dzieciństwa i domu w malym miasteczku, wspomina pierwsze namiętności, miłości i ból rozstania. Przypomina sobie również spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń minionych lat, główny bohater odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością, próbując zamknąć niedokończone sprawy z przeszłości, burzące jego poukładaną codzienność.

Tych dwóch pozycji nie należy przegapić – do zobaczenia w Świdnicy!

5. Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM odbędzie się w terminie 5-11 listopada 2019r. Karnety w cenie 100 zł zostaną włączone do sprzedaży 15 października. Bilety na pojedyncze seanse będzie można nabyć od 22 października.

Organizatorami SPEKTRUM pozostają niezmiennie Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławska Fundacja Filmowa. Wydarzenie finansowane jest ze środków Miasta Świdnica, a współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 12 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
poniedziałek, 10.8.2020 13:28
poniedziałek, 10.8.2020 12:45
poniedziałek, 10.8.2020 13:23
poniedziałek, 10.8.2020 11:32
poniedziałek, 10.8.2020 11:18
piątek, 7.8.2020 17:22
piątek, 7.8.2020 17:19
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz