5.11. Wystawa czasowa "Historia zbudowana z klocków" w Muzeum Kupiectwa

czwartek, 4.11.2021 09:00 395 0

 „Historia zbudowana z klocków” – nowa wystawa czasowa w Muzeum Dawnego Kupiectwa

Muzeum Dawnego Kupiectwa zaprasza na wernisaż wystawy czasowej pt. „Historia zbudowana z klocków”, który odbędzie się w najbliższy piątek 5 listopada o godz. 18:00.  Podczas wystawy będzie można zobaczyć obszerną kolekcję modeli nawiązujących do najważniejszych wydarzeń z historii Polski i nie tylko. Na makietach zwiedzający zobaczą zarówno charakterystyczne samoloty (Fokker DR.I, Spitfire, C-47 Dakota) i pojazdy (Opel Blitz, Willys, Shermann, tankietka TKS) znane z frontów I i II wojny światowej , jak również wyroby polskiej motoryzacji z czasów PRL takie jak kultowa „Syrena”, „Warszawa” czy „Polonez”. Dodatkową atrakcją będzie oryginalna broń strzelecka z Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym.

Prezentowane na wystawie modele wykonane zostały z klocków konstrukcyjnych produkowanych przez polską firmę COBI i stanowią one idealne połączenie kilku rodzajów pasji: modelarstwa, kolekcjonerstwa, zainteresowania inżynierią i historią.

Modele które zobaczymy na wystawie projektowane są głównie z myślą o zabawie, ale także spełniają wymagania najbardziej krytycznych, nastoletnich i dorosłych pasjonatów historii i kolekcjonerów. Wykonane są solidnie, tak aby nawet podczas najintensywniejszej zabawy wytrzymały możliwie jak najdłużej. Klocki produkowane są z dbałością o każdy szczegół, z zachowaniem detali historycznych, a także proporcji i kolorystyki. Modele w prosty sposób można przerabiać i modyfikować co sprawia fanom wiele satysfakcji. Klocki COBI to także świetna okazja do wspólnego spędzania czasu w gronie najbliższych. Firma COBI stawia nie tylko na kreatywną zabawę, ale i na naukę historii.

Jeśli chcecie zainteresować swoje dzieci historią koniecznie przyjdźcie na naszą wystawę!

Zapraszamy od 6 listopada do 5 grudnia od wtorku do piątku w godz. 10:00 – 16:00 oraz w soboty i niedziele od 11:00 do 17:00.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)