3.12. SOKiBP w Jaworzynie Śl. organizuje wyjazd na spektakl teatralny do Wałbrzycha

poniedziałek, 22.11.2021 11:18 321 0

Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna zapraszają na kolejne wyjazdowe spotkanie ze sztuką teatralną w Wałbrzychu. Tym razem będzie można obejrzeć spektakl Michaela Frayna „Czego nie widać”. 

Wyjazd do teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego organizowany jest w piątek 3 grudnia. „Czego nie widać” opowiada o teatrze, niekończących się próbach, zdesperowanych reżyserach i zdruzgotanych aktorach. Michael Frayn rozpisuje komiczną sytuację zmagań trupy teatralnej tuż przed premierą i wyjazdem w długie tournee ze spektaklem. Widzowie dostają niepowtarzalną okazję zobaczyć od podszewki, jak powstaje teatr. „Czego nie widać” to spektakl w spektaklu, gdzie życie osobiste aktorów przeplata się z życiem postaci, w które się wcielają.

Ta trzyaktowa sztuka przenosi publiczność w sam środek bieganiny przed premierą, reżyser Lloyd Dallas (w tej roli Mateusz Flis – jeden z najmłodszych aktorów teatru) stara się doprowadzić do końca trzecią próbę generalną. Śledzimy rodzące się w bólach przedstawienie „co widać”, niestety, aktorom mylą się teksty, scenografia się chwieje, a z drzwi ciągle wypadają klamki. Żeby tego było mało – do głosu dochodzą sprawy sercowe. Sytuacja sceniczna ukazująca próbę teatralną staje się idealną soczewką, przez którą można zobaczyć świat teatru, czy nawet szerzej, mechanizmy rządzące nami wszystkimi. (…)” Czas trwania spektaklu: 180 min (z jedną przerwą)

Data premiery: 14 czerwca 2019 r. Obsada: Angelika Cegielska, Dorota Furmaniuk, Joanna Łaganowska, Irena Wójcik, Mateusz Flis, Michał Kosela, Rafał Kosowski, Czesław Skwarek, Piotr TokarzTekst: Michael FraynPrzekład: Karol Jakubowicz i Małgorzata SemilReżyseria: Paweł ŚwiątekScenografia i kostiumy: Marcin ChlandaInspicjent: Anna SolarekSpektakl wystawiany jest na Dużej Scenie Teatru Dramatycznego. 

Wyjazd zaplanowany jest z Jaworzyny Śląskiej (spod marketu Dino) o godzinie 17:10, planowany powrót ok. godziny 21:40. Koszt wyjazdu to 25 zł /os. (płatne w kasie SOKiBP w Bibliotece Publicznej lub przelewem na konto bankowe SOKiBP). Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, na wyjazd obwiązują zapisy. Zapisać można się pod numerem telefonu 504 088 676 (sekretariat SOKiBP).

Dodaj komentarz

Komentarze (0)