komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 27 stycznia 2020

Przybysława, Anieli

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie świdnickim [WYDARZENIA]

środa, 8.1.2020 14:17 , komentarze: 1 , odsłony: 984
kategorie artykułu:

12 stycznia w całej Polsce organizowany jest już 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji odbędzie się wiele wydarzeń, a wolontariusze będą obecni na ulicach miast. Poniżej publikujemy informacje o wydarzeniach, które tego dnia odbędą się w powiecie świdnickim. 

Jam session dla WOŚP w Świdnicy

12 stycznia 2020 godz.17:00 - 20:00 zagrajmy razem dla WOŚP! Zapraszamy na jam session/otwartą scenę w Klubie Bolko. Na miejscu dostępny wspólny backline. W przerwach między występami na żywo, będziemy oglądać teledyski z Pol’and’Rock Festival! 1

28. Finał WOŚP w Jaworzynie Śląskiej

Sztab WOŚP, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Jaworzynie Śląskiej oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna wraz z Klubem Młodzieżowym informują, że 12 stycznia 2020 r. na terenie Gminy Jaworzyna Śląska będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami kwestarskimi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Fundacja pozyskuje środki finansowe na rzecz najmniejszych dzieci – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. 

Uliczna kwesta prowadzona przez naszych wolontariuszy będzie odbywać się Jaworzynie Śląskiej w godzinach od 7:30 do 14:30, a także w godzinach porannych w miejscowościach: Milikowice, Stary Jaworów, Witków, Pasieczna, Piotrowice Świdnickie, Bolesławice, Czechy. W Pastuchowie nasi wolontariusze zapraszają do świetlicy wiejskiej przy Szkole Podstawowej, gdzie odbędą się kiermasze, licytacje darów, gry i zabawy dla dzieci, występy artystyczne, pokazy ratownictwa medycznego, technicznego i symulacja wypadku prowadzone przez OSP Pastuchów (od 8:00 do 15:00). C

Wspólnie zapraszamy także na imprezę finałową, która odbędzie się 12 stycznia 2020 r. w hali sportowo-edukacyjnej przy ul. Świdnickiej 15a w Jaworzynie Śląskiej. Początek imprezy planowany jest na godzinę 15:00, a jej zakończenie na 20:00. 

Podobnie jak w zeszłym roku, każdy z przybyłych: młody, czy starszy będzie mógł zdobyć po wykonaniu kilku prostych zadań i udziale w różnego rodzaju aktywnościach certyfikat „Przyjaciela 28 Finału WOŚP w Jaworzynie Śląskiej”. Podczas imprezy czekają na Was między innymi (lista jest aktualizowana na bieżąco): 

 • kiermasz ciast i słodkości,
 • występy wokalistów i zespołów tanecznych,
 • SMARTBOX – kącik dla lubiących zagadki i łamigłówki,
 • gry i zabawy,
 • ESCAPE ROOM – przygoda dla odważnych – zapraszamy drużyny trzyosobowe. Nagrodami dla drużyny, która zakończy grę w najkrótszym czasie są gadżety WOŚP (koszulki i unikatowy kalendarz),
 • przejazdy wozem strażackim, pokazy ratownictwa i sprzętu ratowniczego dzięki OSP Jaworzyna Śląska i OSP Nowice,
 • malowanie twarzy dla dzieci i tatuaże brokatowe,
 • możliwość skorzystania ze ścianki wspinaczkowej (tylko w odpowiednim obuwiu sportowym! Należy przyjść na imprezę z obuwiem zmiennym!),
 • „Fotobudka” z rekwizytami,
 • licytacja darów (między innymi lot balonem, oryginalne koszulki WOŚP, lista dostępna od poniedziałku na stronie wydarzenia: 28 Finał WOŚP w Jaworzynie Śląskiej )
 • koncert zespołu „Take Blues”.

Podczas imprezy będziemy bić rekord Jaworzyny Śląskiej w dystansie pokonanym na ergometrze wioślarskim, a na zakończenie imprezy zapraszamy wszystkich do utworzenia wielkiego serca WOŚP i pamiątkowego zdjęcia.

Przypominamy o możliwości wsparcia WOŚP jeszcze przed dniem 28 Finału. Zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, przy ul. Wolności 2a gdzie stanęła nasza Sztabowa Skarbona Stacjonarna. W czasie pracy Biblioteki można dokonać darowizny na rzecz 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 

Gmina Marcinowice

WOŚP w Galerii Świdnickiej 

Baw się nauką i wspieraj orkiestrę! Zapraszamy na rodzinne wydarzenie pełne fantastycznych atrakcji. W trakcie zabawy prowadzić będziemy również licytacje atrakcyjnych gadżetów, przedmiotów, voucherów, obrazów...jak zawsze na bogato.

W programie:

 - MIND CONRTOL, czyli jak wykorzystać fale mózgowe?

 - VR - wirtualna lekcja przyrody

 - lekcja plastyki przy użyciu robotów malujących

 - programowanie z Ozobotami

 - projektowanie i druk 3D - zaprojektuj i wydrukuj własny klocek

 - ROBOLABIRYNT - roboty mobilne sterowane tabletami

 - robotyka i programowanie z Lego

 - strefa twórczego budowania z klocków 

 - strefa plastyczna, malowanie twarzy, balony, wata cukrowa.

V Świdnicka Moto Orkiestra 2020 

Kasprowicz gra z Orkiestrą

Po raz kolejny serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy! Już 12 stycznia, w dniu 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, będą grać, śpiewać i tańczyć dla Was uczniowie Kasprowicza oraz zaproszeni goście. 

To będzie główny akcent całego wydarzenia. Ale oprócz tego szykujemy dla Was popisowe wypieki naszych przyjaciół. Słodkościom towarzyszyć będzie oczywiście kawa parzona przez najlepszych szkolnych baristów! Będzie loteria fantowa, gdzie każdy los wygrywa! I niezależnie od styczniowej aury jesteśmy pewni, że tu na Auli Widowiskowej I LO, będzie bardzo gorąco! 

Dlatego przybywajcie, zabierajcie ze sobą bliskich, znajomych. My gwarantujemy fajną zabawę, ale do tego też potrzebni jesteście Wy! Zbierajcie też już drobne, dużo drobnych, bo na stanowiskach z kaloriami i loterią, zamiast kas fiskalnych, będą puszki naszych dzielnych wolontariuszy WOŚP! Początek koncertu- godz. 11.00

Kawiarenka i loteria czynne już od 10.00 – wszystko od 3 zł wrzucane do certyfikowanej puszki WOŚP.

Finał WOŚP w Żarowie

W najbliższą niedzielę po raz 28. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Orkiestrowe granie w Żarowie rozpocznie się już przed południem w Bajkowym Przedszkolu. Tam najmłodsi pod okiem opiekunów przygotowali mnóstwo atrakcji.

Z kolei na godzinę 11.00 wszystkich miłośników gier planszowych zapraszamy do Szkoły Podstawowej przy ulicy Piastowskiej 10. Czekać tam będą na Państwa najpopularniejsze gry bez prądu. Dobrą zabawę gwarantują aktorzy Teatru Bezdomnego.

Od godziny 16.00 zapraszamy do Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Na dobry początek zagra zespół Luna Park. Obecnie Luna Park to czwórka muzyków, których twórczość to energetyczna dawka funky z łatwymi do zapamiętania popowymi melodiami. Czerpanie inspiracji z różnych nurtów tworzy z powstałych dzieł ciekawą mieszankę. Po występie Luna Park na scenie pojawi się zespół Nowe Music, który łączy popowe wokale Natalii Widuto z elektronicznymi podkładami Mateusza Chochołka w taneczną całość. Oboje od dawna są aktywni na scenie muzycznej, a najnowszy wspólny projekt potwierdza ogromy talent tego duetu.

Na orkiestrowej scenie zaśpiewają również Krukowianie, którzy od tego roku działają pod skrzydłami GCKiS w Żarowie. Na miłośników muzyki będą czekały jeszcze dwa występy. Chór Senyor-Ryci zaprasza na podróż po najlepszych utworach biesiadnych. Z kolei Miejska Orkiestra Dęta na pewno zagra oficjalny hymn WOŚP. Wszystkich ciekawych, co jeszcze pojawi się w repertuarze zespołów zapraszamy do GCKiS. Podczas finału zaprezentują się sekcje taneczne i sportowe. Pokaz Kids Dance i sekcji akrobatyki sportowej został zaplanowany na godzinę 18.00.

Licytacja gadżetów przekazanych na WOŚP zaplanowana została na godzinę 19.00. Wśród fantów pojawią się grafiki Ryszarda Łomańskiego, vouchery do Restauracji Biały Las, żeglowanie z burmistrzem Żarowa Leszkiem Michalakiem, książki Tajemnice Ziemi Żarowskiej wraz z autografem autora – Bogdana Muchy, fotografie wykonane przez członków Żarowskiego Klubu Fotograficznego, sesja fotograficzna wykonana przez Małgorzatę Niewadę.

Bajkowe Przedszkole w Żarowie

10.00-12.30

W programie: jasełka, rozdanie nagród i dyplomów w konkursie „Bożonarodzeniowy Anioł”, aukcja bożonarodzeniowych aniołów, piernikowych serc, domków z piernika, kiermasz okolicznościowych kartek, świąteczna kawiarenka, gry i zabawy, zajęcia artystyczne

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy, ulica Piastowska 10

11.00 - 15.00 Gry planszowe - zaprasza Teatr Bezdomny, 

Gminne Centrum Kultury i Sportu, ulica Piastowska 10a

9.30 -13.00 III Żarowski Turniej Oldboyów o Puchar Burmistrza Żarowa – hala sportowa

16.00 Koncert Luna Park 
17.00 Koncert Nowe Music 
17.30 Krukowianie 
18.00 Kids Dance - pokaz sekcji tanecznej działającej przy GCKiS, pokaz sekcji akrobatycznej działającej przy GCKiS 
18.10 Senyor Rici 
18.30 Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej 
19.00 Licytacja
Ponadto: grupa Black Coyote Airsoft, smaczne ciasta z UTW, loteria fantowa, atrakcje dla najmłodszych.

Świebodzice

Start o godz.13.00 w Hali OSiR Świebodzice ul. Mieszka Starego 6. ''Żeglujemy” z występami non stop do godz. 18.00.

Jak co roku odbędą się porywające w gorących rytmach występy przedszkolaków z Przedszkola nr 2, nr 3, przedszkola Chatka Puchatka oraz popisy wokalne, taneczne młodych świebodziczan: harcerzy z Imago, uczniów wszystkich świebodzickich szkół podstawowych, LO . To od lat siła naszych Finałów.

Miejski Dom Kultury rozgrzeje publiczność pokazami Zumby Kids i Hip Hop.

Gwiazda 28.Finału WOŚP Świebodzice:

- Zespół szantowy Banana Boat. Żeglarskie śpiewanie zachwyci wszystkich i jak mówią znawcy „ kopary nam opadną”O ich występ zabiegali Przyjaciele WOŚP - sklep Łaźnia Świebodzice.

- 18.00 Licytacja Darów
-  20.00 Pokaz Tańca z ogniem i Światełko do Nieba

Jaroszów

Strzegom

Start o godzinie 14:00 w sali widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury. Podczas wydarzenia organizatorzy zaplanowali występy artystyczne dzieci i młodzieży, koncert zespołu Ślad, który wystąpi o godzinie 19.00 oraz udział we wspólnym morsowaniu razem z grupą Strzegomska Dwunastka. Podczas imprezy będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanych sklepów. Zysk ze sprzedaży zostanie przekazany na cel 28. Finału WOŚP.

 

Wasze komentarze

Nie doczytałam ile u-grano przy tej orkiestrze.
wtorek, 14.01.2020 21:50 autor:
poniedziałek, 20.1.2020 08:55
niedziela, 19.1.2020 11:41
piątek, 17.1.2020 00:00
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pośrednictwo EUCO
Pośrednictwo EUCO
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica