27-28.07, Zagórze Śląskie: V Giełda Minerałów i Biżuterii z Kamieni Szlachetnych

środa, 10.7.2024 12:58 152 0

V Giełda Minerałów i Biżuterii z Kamieni Szlachetnych odbędzie się w weekend 27-28 lipca przy budynku CORT "Akwarium" w Zagórzu Śląskim.

Minerały nazywane są przez miłośników geologii kwiatami ziemi. Góry Sowie skrywają w swoim wnętrzu wiele minerałów - turmalin czarny, heliodor, granat, kwarc różowy czy też ametyst. Podczas imprezy będzie można podziwiać również agaty z Krainy Wygasłych Wulkanów. Oko zachwycą również minerały z różnych stron świata - hiszpańskie piryty, kwarce dymne i ametysty z Brazylii oraz wiele innych. Na imprezie podziwiać będzie można niepowtarzalną biżuterię z kamieni takich jak rubiny czy opali własnoręcznie wykonywaną przez wystawców, charakteryzujące się bogatem wzornictwem i oryginalnością.

Dominować będą również minerały łączone z naturalnymi produktami typu muszla, drewno, konopie oraz len. W niedzielę organizatorzy zapraszają również na edukacyjną prelekcję pt. "Orgonity oraz  ich niesamowite właściwości. Wykład prowadzony będzie przez pasjonatkę  minerałów i zdrowego trybu życia - Wiedźma Jola wprowadzi Was w  niesamowity świat Orgonitów. Wykład rozpocznie się o godzinie 12.00 na świeżym powietrzu na terenie CORT  Akwarium.

Dodatkową atrakcja będzie możliwość uczestnictwa w warsztatach GEO  Zabawy. Podczas giełdy będą  prowadzone edukacyjne warsztaty o tematyce geologicznej i pobawimy się w  Odkrywców - Paleontologów, będzie można samodzielnie wykonać drzewko z  minerałami czy też amulet szczęścia.

WSTĘP WOLNY.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)