26.04, Świdnica: Wernisaż wystawy malarstwa Marioli Szałkowskiej

środa, 17.4.2024 07:00 219 0

W piątek, 26 kwietnia o godz. 17.00 w wieży ratuszowej w Świdnicy odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Marioli Szałkowskiej "Malarskie Rozmaitości".

Nazywam się Mariola Szałkowska i od 2008 roku jestem mieszkanką Świdnicy, to bardzo piękne miasto z pogranicza dwóch kultur i dobrze tu się czuję. Moje życie zawodowe jest związane z medycyną, najpierw w Polsce w IGiP PSK3 w Poznaniu a od 2012 roku w Diakonie Krankenhaus w Bad Kreuznach w Niemczech. Przywitałam na tym najlepszym ze światów wiele nowych istnień ludzkich.

Malarstwem zainteresowałam się w 2020 roku, impulsem do tego było obejrzenie kolekcji obrazów mojego dziadka Józefa Zbytniewskiego.
Najpierw sporadycznie rysowałam ,później malowałam akwarelą ,a od niespełna trzech lat maluję obrazy farbami olejnymi i sporadycznie akrylowymi. Malowanie sprawia mi ogromną przyjemność i robię to spontanicznie, malując tylko to co wywarło na mnie duże wrażenie. Inspiracje czerpię z moich podróży i zdjęć. Nadal się rozwijam bo moim zdaniem ciągły rozwój jest wpisany w sztukę.  Obecnie zaczynam malować serię obrazów które tkwią od dawna w mojej wyobraźni.  Nieważne w jaką stronę pójdzie moje malarstwo, najważniejsze że sprawia mi ogromną radość.

ŚOK

Dodaj komentarz

Komentarze (0)