komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 27 lipca 2021

Lilii, Julii

24 lipca rusza 24HourProject – fotografowie dla zmiany społecznej

czwartek, 15.7.2021 12:51 , komentarze: 0 , odsłony: 246
kategorie artykułu:

24HourProject to największe wydarzenie fotograficzne w swoim rodzaju. W ciągu jednego dnia (24 lipca) fotografowie dokumentują człowieczeństwo na całym globie. W tym roku celem akcji jest wsparcie ochrony praw dziecka. 

24HourProject to akcja, która jednoczy zarówno początkujących, jak i doświadczonych fotografów, fotoreporterów i fotografów ulicznych oraz wszystkich tych, którzy chcą fotografią opowiedzieć historię o swoim miejscu na Ziemi. Ludzie z każdego miasta na świecie mogą podzielić się kadrami, które dokumentują naturę ludzką – w czasie rzeczywistym, przez dwadzieścia cztery godziny.

Światowe wydarzenie odbędzie się 24 lipca 2021 roku. Każda edycja 24HourProject ma zwrócić uwagę na jakiś problem społeczny – w partnerstwie z organizacjami pożytku publicznego (NGO). W dziewiątej edycji projektu uczestnicy zaangażują się na rzecz ochrony praw dzieci. Tegorocznym partnerem została organizacja Responsible Charity z Indii. Wszystkie fundusze zebrane w ramach globalnej kampanii crowdfundingowej towarzyszącej 24HourProject zostaną przeznaczone na postępowe programy edukacyjne dla dzieci żyjących w slumsach.

Dzieci na całym świecie żyją w warunkach nierówności. Organizacja Narodów Zjednoczonych i UNESCO przewidują, że jeśli nie zostaną podjęte pilne działania, 12 milionów dzieci w wieku szkolnym nigdy nie postawi stopy w żadnej placówce edukacyjnej. W obliczu takich danych trudno będzie zapewnić inkluzywną edukację wysokiej jakości dla wszystkich, co jest jednym z Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDGs).

Poprzez misję, wartości i globalne wystawy 24HourProject dociera do milionów ludzi rocznie, pokazując relacje międzyludzkie w obrazach i historiach uchwyconych w czasie rzeczywistym. Ma przez to realny wpływ na zmiany społeczne.

Wizja

Każdy uczestnik dzieli się w mediach społecznościowych jednym zdjęciem co godzinę przez pełną dobę (zgodnie z wytycznymi 24HourProject). Uchwycone obrazy, podjęte tematy i treść tworzą z godziny na godzinę rozchodzący się wirusowo wgląd na żywo w obraz całego świata.

Wszystkie zdjęcia można obejrzeć na żywo poprzez kanały społecznościowe 24HourProject oraz samych uczestników projektu. Później zaś stają się one częścią wystaw podsumowujących projekt globalnie lub lokalnie.

Historia

Założycielami 24HourProject jest dwóch fotografów: Renzo Grande i Sam Smotherman. Idea projektu powstała w 2012 i początkowo obejmowała dokumentowanie życia dwóch miast w ciągu jednego dnia. W tym samym roku inni fotografowie wyrazili zainteresowanie tą inicjatywą i w pierwszą edycję projektu zaangażowało się 65 fotografów dokumentujących życie 24 miast.

Z roku na rok projekt zyskiwał na popularności. 

W edycji w 2019 r. uczestniczyło 4480 fotografów ze 100 krajów, fotografujących w 826 miastach. Tematem głównym były historie kobiet. Za pośrednictwem globalnej kampanii crowdfundingowej zebrano fundusze wspierające organizacje non-profit, które działają na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet: Atena w Iranie, GES Mujer w Meksyku, Sacred Valley Health w Peru oraz She Has Hope w Ugandzie.

Globalna współpraca w ramach projektu zaowocowała wystawami w galeriach Australii, Ekwadoru, Finlandii, Iranu, Malezji, Meksyku, Peru, Polski, USA, Wenezueli i Włoch. 

Kim jesteśmy

Renzo Grande, Creative Director | renzo@24hourproject.org | @renzogrande

Flor Lopez, Communications Coordinator | flor@24hourproject.org |@florpez

W sprawie dodatkowych informacji prosimy o kontakt pod adresem info@24hourproject.org  

Photographers for Social Change

www.24hourproject.org

Polscy ambasadorzy projektu:

Świdnica – Damian Kostka – kryptonim.costa@gmail.com (Instagram: @free3hands)

Kraków – Jacek Szlak – jacek_szlak@op.pl (Instagram: @jacekszlak)

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 14 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
piątek, 23.7.2021 12:04
piątek, 23.7.2021 08:32
piątek, 23.7.2021 08:31
piątek, 23.7.2021 08:29
czwartek, 22.7.2021 11:48
czwartek, 22.7.2021 08:55
czwartek, 22.7.2021 08:53
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec