20-lecie partnerstwa między Powiatem Bergstraße i Powiatem Świdnickim

środa, 13.10.2021 12:30 0

Ten czas obfitował w wiele wspólnych przedsięwzięć, jak projekty wymiany młodzieży, wydarzenia sportowe, kulturalne oraz edukacyjne, bądź spotkania przedstawicieli poszczególnych grup zawodowych. Bardzo cieszę się, że udało nam się włączyć w wspólne działania młode pokolenie, które chętnie nawiązywało kontakty z rówieśnikami, poznając ich środowisko oraz ucząc się języka. Dla wielu młodych ludzi udział w wymianie młodzieżowej wiązał się często z pierwszą w życiu wizytą w kraju sąsiada.

Jubileusz jest szczególnym momentem skłaniającym do refleksji oraz podsumowania dotychczasowych etapów współpracy, aby wspólnie zastanowić się nad zadaniami oraz wyzwaniami, z jakimi będzie mierzyło się nasze partnerstwo w niedalekiej przyszłości.

Jest on również doskonałą okazją, aby serdecznie podziękować wszystkim osobom, które inicjowały, wspierały oraz nadal wspierają przyjacielskie relacje między naszymi powiatami.

Szczególne słowa podziękowania kieruję do naszych partnerów z przepięknego Powiatu Bergstraße za efektywną współpracę, którą z ogromną przyjemnością będziemy kontynuować oraz zaangażowanie na rzecz budowania porozumienia polsko - niemieckiego.

KALENDARIUM WSPÓŁPRACY PARTNERSKIEJ [POBIERZ]: Kalendarium współpracy partnerskiej

Źródło: powiat.swidnica.pl

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)