112 km/h na "pięćdziesiątce"

czwartek, 7.10.2021 15:00 306 1

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Hyundai, który na terenie gminy Świdnica znacznie przekroczył dozwoloną prędkość bo aż o 62 km/h. Kierujący stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące. Policjanci ponownie apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Przekraczanie prędkości to w dalszym ciągu jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Do zbyt szybkiej jazdy dochodzi nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również w miastach czy małych, wiejskich miejscowościach. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu systematycznie kontrolują rejony przejść dla pieszych, a także newralgiczne skrzyżowania oraz punkty w których regularnie dochodzi do naruszania przepisów prawa.

Dzięki pracy mundurowych 05 października około godziny 18.00 kolejny kierowca rażąco łamiący przepisy ruchu drogowego został zatrzymany. 27-letni mieszkaniec Legnicy na obowiązującej „pięćdziesiątce” na terenie gminy Świdnica pędził z prędkością 112 km/h. Kierujący pojazdem marki Hyundai stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące. Na miejscu otrzymał  także wysoki mandat, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Świdniccy Policjanci kolejny raz apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Mundurowi przypominają, że to nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

piątek, 08.10.2021 18:17
Dobrze mu tak!