106 km/h na "pięćdziesiątce"

wtorek, 28.9.2021 14:39 277 0

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Mercedes, który na terenie gminy Świdnica znacznie przekroczył dozwoloną prędkość bo aż o 56 km/h. Kierujący stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące. Policjanci ponownie apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Przekraczanie prędkości to w dalszym ciągu jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Do zbyt szybkiej jazdy dochodzi nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również w miastach czy małych, wiejskich miejscowościach. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu systematycznie kontrolują rejony przejść dla pieszych, a także newralgiczne skrzyżowania oraz punkty, w których regularnie dochodzi do naruszania przepisów prawa.

Dzięki pracy mundurowych 25 września około godziny 17.00 kolejny kierowca rażąco łamiący przepisy ruchu drogowego został zatrzymany. 28-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego na obowiązującej „pięćdziesiątce” na terenie gminy Świdnica pędził z prędkością 106 km/h. Kierujący pojazdem marki Mercedes stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące. Na miejscu otrzymał  także wysoki mandat, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Świdniccy Policjanci kolejny raz apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Mundurowi przypominają, że to nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Źródło: swidnica.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)