10. Dolnośląski Rajd o Kropelce startuje już w tę sobotę. Zobacz szczegóły imprezy

wtorek, 26.9.2023 14:22 1178 0

Zapraszamy serdecznie na 10. Dolnośląski Rajd o Kropelce. Start i meta zaplanowano dniu 30 września 2023 roku z terenu przy Zalewie Witoszówka w Świdnicy.

W 2023 roku trasa prowadzi przez miejsca atrakcyjne turystycznie na terenie powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego, jaworskiego i kłodzkiego. Ma długość ok. 150 km.

Najważniejsze informacje

Termin – 30 września 2023
Start Honorowy Rajdu – Zalew Witoszówka w Świdnicy – godz. 8.30
Meta Rajdu (Azarex. Ul. Towarowa 24 Świdnica) -  godz. ok. 14.00
Jubileuszowy tort Rajdu o Kropelce – Zalew Witoszówka w Świdnicy, ok. godz. 16.00
Rozdanie nagród – Zalew Witoszówka w Świdnicy, ok. godz. 17.00

Kilka słów o rajdzie

Dolnośląski Rajd o Kropelce promuje ekologiczną jazdę, turystykę i bezpieczeństwo. Zadaniem załóg rajdowych jest pokonanie wyznaczonej trasy, w określonym czasie, przy spaleniu jak najmniejszej ilości paliwa. W punktacji równie ważne jest odwiedzenie punktów turystycznych oraz rozwiązanie zagadek. Dolnośląski Rajd o Kropelce to z założenia zawody dla kierowców amatorów, w których udział wziąć może każdy. Uczestnicy startują prywatnymi samochodami, a załogę stanowić może taka ilość osób, na jaką zarejestrowane jest auto.

Dziesiąta edycja rajdu zaplanowana została na 30 września 2023 roku. Uczestnicy będą nie tylko jechali oszczędnie, będą musieli wykonywać także liczne zadania. Zadania na trasie będą dotyczyć atrakcji turystycznych regionu dolnośląskiego oraz sponsorów rajdu.

Zasady

Zasady udziału są bardzo proste. W dniu rajdu, przed startem, trzeba w obecności komisji zatankować samochód do pełna (minimum 8-9 litrów). Po starcie wszyscy jadą zgodnie z książką drogową do wskazanych punktów i rozwiązują zagadki. Załogi starają się przy tym jechać tak, aby spalić jak najmniej paliwa. Na mecie, na tej samej stacji, organizator tankuje każde auto do pełna i pokrywa koszt paliwa. Wygrywa ten kto w spali jak najmniej i zdobędzie jak najwięcej punktów za rozwiązane zadania. Samochody podzielone są na klasy, zgodnie z pojemnością silnika i rodzajem paliwa. Atrakcyjne nagrody czekają także na tych, którzy po prostu osiągną metę. Rozdanie nagród nastąpi około godz. 18:00 na terenie Zalewu Witoszówka w Świdnicy.

Uczestnicy

10. Dolnośląski Rajd o Kropelce jest wydarzeniem otwartym dla sympatyków motoryzacji, turystyki i przede wszystkim rodzin. W rywalizacji mogą wziąć udział kierowcy z całego Dolnego Śląska – z ważnym prawem jazdy oraz sprawnym technicznie samochodem.

Więcej informacji: https://www.rajdokropelce.hb.pl/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)