[WIDEO] Rywalizacja młodych siatkarzy w Goczałkowie

wtorek, 12.2.2019 09:28 2001 0

11 lutego br. w Goczałkowie odbył się Turnieju Piłki Siatkowej Szkół z Klasami  Gimnazjalnymi pod patronatem posła na Sejm RP – Moniki Wielichowskiej i senatora RP – Wiesława Kiliana. Organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki z oddziałami przedszkolnymi w Goczałkowie.

W rozgrywkach wzięły udział 4 szkoły z terenu gminy Strzegom: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 z oddziałami gimnazjalnymi, Zespół Szkolno-Przedszkony w Jaroszowie i Publiczna Szkoła Podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi w Goczałkowie.

Wśród dziewcząt I miejsce wywalczyła drużyna z PSP nr 2 w Strzegomiu; II miejsce - drużyna z PSP nr 3 w Strzegomiu; III miejsce przypadło drużynie z Jaroszowa, a drużyna gospodarzy zajęła IV miejsce.

W klasyfikacji chłopców I miejsce zajęła drużyna z PSP nr 2 w Strzegomiu; II miejsce przypadło drużynie z PSP nr 3 w Strzegomiu; III miejsce wywalczyła drużyna z PSP w Goczałkowie, a IV miejsce drużyna z Jaroszowa. Najlepszą siatkarką została Weronika Rzezińska (PSP Nr 2), a siatkarzem Filip Pawlus (PSP Nr 2).

Imprezę uświetniła obecność posłanki Moniki Wielichowskiej, która przygotowała podziękowania dla nauczycieli pracujacych ze swoimi drużynami. Wręczenia pamiątkowych pucharów dokonał Wiesław Witkowski - zastępca burmistrza Strzegomia. W gronie osób dekorujących byli również: Barbara Asynger - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Goczałkowie, Paweł Mosór - prezes Spółki OSiR oraz Grzegorz Luszawski - członek Zarządu Spółki OSiR. Przebieg zawodów relacjonował Krzysztof Kalinowski - dyrektor SCK w Strzegomiu.

Organizatorzy zawodów dziękują Strzegomskiemu Centrum Kultury za pomoc przy organizacji turnieju oraz nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowanie drużyn.