komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 20 czerwca 2021

Diny, Bogny

[WIDEO] Gang bokserów w nowym reportażu "Podejrzani"

środa, 2.6.2021 12:34 , komentarze: 1 , odsłony: 3898
kategorie artykułu:

Stworzyli jedną z największych grup przestępczych w Polsce. Świdnicki gang bokserów, jak przyszło się mawiać potocznie, "wsławił się" handlem nielegalną bronią, rozbojami, prostytucją, lichwą. Na kanale You Tube, na kanale Podejrzani opublikowano właśnie reportaż o działalności przestępców.

Przypomnijmy. [ZA WIKIPEDIĄ]

Gang bokserów powstał w 1998 roku. Założony został przez Stanisława S., ps. „Kaptur” oraz Piotra T., znanych bokserów świdnickiego klubu Polonia Świdnica. Gang początkowo zajmował się wpływami w agencji towarzyskiej, której siedziby znajdowały się w centrum miasta oraz pobliskich Marcinowicach.

W miejscach tych dochodziło do spotkań grup przestępczych z całej Polski. Przekazywano też informacje o działaniach organów ścigania, które były pozyskiwane od funkcjonariuszy Komendy Policji w Świdnicy, początkowo podlegającej Komendzie Wojewódzkiej Policji w Wałbrzychu, a później Wojewódzkiej Komedzie Policji we Wrocławiu.

W późniejszym okresie gang świdnicki był głównym dostawcą środków odurzających z Polski do Holandii. Dalsza działalność przestępców była rozszerzona o prostytucję, lichwę oraz handel bronią, napady i rozboje.

W 2003 roku gang wpadł podczas transakcji, będącej prowokacją austriackich służb specjalnych i amerykańskich służb specjalnych w Austrii, wszystko rozegrało się w jednym z hoteli w Wiedniu.

Ruszył proces podczas, którego na ławie oskarżonych usiadło ponad 100 osób, w tym 8 policjantów z Powiatowej Komendy Policji w Świdnicy, którzy współpracowali z gangiem. 

Prawomocny wyrok zapadł w 2009 roku. Sędzia odczytywał wyrok ponad dwie godziny, ukarano 40 przestępców. Najwięksi gangsterzy - Stanisław S. i Piotr T. - otrzymali kary odpowiednio 13 i 11 lat więzienia. Pozostali: od 1,5 roku do ośmiu lat. W tym gronie był kolejny pięściarz - Aleksander N. - również mistrz Polski. Wszyscy byli związani z jedną z legend polskiego sportu, Gwardią Wrocław.

Więcej o działalności gangu w reportażu na kanale "Podejrzani".

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 7 godz temu
czwartek, 17.6.2021 23:41
czwartek, 17.6.2021 12:19
czwartek, 17.6.2021 08:24
środa, 16.6.2021 11:43
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz