[WIDEO/FOTO] "Wałbrzych był zapomniany przez Boga i ludzi". Mateusz Morawiecki poparł kandydaturę Michała Dworczyka do Parlamentu Europejskiego

poniedziałek, 13.5.2024 18:49 1801 16

W poniedziałek, 13 maja na placu Magistrackim w Wałbrzychu odbyła się konferencja prasowa z udziałem byłego premiera RP Mateusza Morawieckiego i parlamentarzystów oraz działaczy Prawa i Sprawiedliwości dotycząca nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego. Premier Morawiecki wsparł kandydaturę Michała Dworczyka do europarlamentu oraz poruszył bieżące kwestie polityczne.

O listach do Parlamentu Europejskiego pisaliśmy TUTAJ.

- Startujemy w Wałbrzychu z kampanią wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Naszym rekomendowanym kandydatem do Parlamentu Europejskiego jest Michał Dworczyk, poseł ziemi dolnośląskiej, poseł o wielu aktywnościach, talentach i możliwościach, wykazujący się ogromnym zaangażowaniem dla subregionu wałbrzyskiego. Moja współpraca z Michałem Dworczykiem przyniosła ogromne rezultaty. Przede wszystkim śródmiejska obwodnica Wałbrzycha, ponieważ gdyby nie osobista decyzja premiera Mateusza Morawieckiego, ten projekt leżałby na biurku prezydenta Wałbrzycha. Również warto wymienić drogę ekspresową S5, przebudowę stadionu Górnika Wałbrzych czy dofinansowania dla szpitala Latawiec w Świdnicy - zaznaczał poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska.

- Nie byłoby drogi ekspresowej S5, gdyby nie interwencja pana ministra Michała Dworczyka, który przyszedł z zestawem analiz ruchu oraz szans inwestycyjnych. Mieszkańcom Wałbrzycha nie muszę tłumaczyć, dlaczego to jest tak ważne. Naszym sposobem na rozwój Polski było przyciąganie inwestorów do tych miejsc, które były zapomniane. Wałbrzych był nie tylko zapomniany przez Boga i ludzi, ale w latach 90. i 2000. był miastem, które się gwałtowanie wyludniało i wołało o pomoc. Mam nadzieję, że mieszkańcy Wałbrzycha niezależnie na kogo głosowali w wyborach parlamentarnych zauważają te zmiany infrastrukturalne, które wprowadziliśmy. Ilość środków, które tu przekazaliśmy była bez precedensu. Myślę, że mógłby to potwierdzić również włodarz tego miasta, choć innej opcji politycznej. Niestety, rząd Donalda Tuska kończy programy inwestycji strategicznych. Już pojawia się filozofia "Pieniędzy nie ma i nie będzie", a od początku lipca czekają nas wielkie podwyżki cen energii, gazu, paliwa wraz z wejściem europejskiego podatku klimatycznego. Potrzeba nam europarlamentarzystów, którzy będą walczyli w Brukseli i Strasburgu o prawo Polski do szybkiego rozwoju, tak jak było to przez ostatnią dekadę. Ja widzę taką osobę wśród nas, ta osoba może realizować nasze priorytety na najwyższym poziomie. Michał Dworczyk jest słowny i skuteczny. Wskazał mi ten region jako miejsce lokowania inwestycji przemysłu zbrojeniowego. Początkowo pomyślałem, że to z miłości do tego terenu jako posła tej ziemi i to rzeczywiście jest jedna z przyczyn, ale również Michał potrafi fantastycznie uzasadnić swoje propozycje. Te ziemie są po prostu najlepsze do lokowania tych inwestycji, bo są najbardziej oddalone od potencjalnego ataku Federacji Rosyjskiej od strony Białorusi czy Obwodu Kaliningradzkiego. Interesy ziemi wałbrzyskiej będą dobrze reprezentowane, jeśli oddacie głos na Michała Dworczyka - podkreślał były premier RP Mateusz Morawiecki.

- Bardzo dziękuję za poparcie i ostatnie lata współpracy, kiedy mogliśmy dla byłego województwa wałbrzyskiego rozpocząć i zrealizować szereg ważnych projektów. Część z tych inwestycji została już wspomnianych przez Ireneusza Zyskę oraz pana premiera, natomiast ja wspomnę również o Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Mimo różnic politycznych, współpracowaliśmy z panem prezydentem Szełemejem. Niech wielka polityka dzieje się w Warszawie, w Sejmie a tutaj dbajmy o sytuację mieszkańców regionu. Nasze tereny potrzebują bardzo dużo inwestycji, dlatego trzeba będzie korzystać ze środków europejskich, będę zabiegał o te środki. Drugą sprawą, którą chcę się zająć w Parlamencie Europejskim jest pozyskiwanie środków ze specjalnego, nowego funduszu na rozwój przemysłu zbrojeniowego. Unia Europejska chce wydać na to 100 miliardów euro, a moim zadaniem będzie pozyskanie jak najwięcej środków z tej puli dla polskiego przemysłu zbrojeniowego - mówił poseł na Sejm RP i kandydat do Parlamentu Europejskiego Michał Dworczyk.

wideo, foto: doba.pl

Przeczytaj komentarze (16)

Komentarze (16)

Ja piątek, 17.05.2024 20:24
Mati znowu kłamiesz,wstyd
wtorek, 14.05.2024 23:12
Misza i moradziecki chcą wyprowadzić polsze do ruskich ale euro...
piątek, 17.05.2024 17:37
misz i dworczyk spierdalają do mińska?
piątek, 17.05.2024 18:01
komuna zawsze była i jest chamska,klasyczni zdrajcy
środa, 15.05.2024 20:15
Wałbrzych był zapomniany. Ale teraz o Wałbrzychu sobie przypomniał Mateusek....
czwartek, 16.05.2024 07:15
tak ,pokopalniane ,które rozwalili bandziory z po,mozna brać
Jacek środa, 15.05.2024 09:22
tak, obchodzi bandziorów z po,takiego maja cyka aby po zmianie...
Xara wtorek, 14.05.2024 11:16
Mam nadzieję że nikt nie zagłosuje na tego człowieka niech...
wtorek, 14.05.2024 14:39
Grunt to się dobrze przykleić,nie przenoście nam stolicy do Wałbrzycha
środa, 15.05.2024 06:50
chyba biały proszek od sienkiewicza działa,takie lewacki bzdury,i taki wielbiciel...
środa, 15.05.2024 16:38
Wszystko czyli nic
Daro środa, 15.05.2024 08:18
Czy kogoś jeszcze obchodzi kogo popiera Morawiecki.
szok wtorek, 14.05.2024 11:47
Nie będziesz brał imienia Pana Boga swego nadaremnie. jak on...
środa, 15.05.2024 07:00
prawda dla saztana jest zabójcza
bb wtorek, 14.05.2024 12:15
Szczury pierwsze uciekają z tonącego okrętu.
środa, 15.05.2024 06:58
i ilu bandziorów z po wieje,