[WIDEO/FOTO] Mieszkańcy tłumnie wsparli rehabilitację Igorka

niedziela, 12.5.2024 17:25 823 0

Prezentacje lokalnych artystów i sportowców, parada motocykli, licytacje, cegiełki z nagrodami, atrakcje dla najmłodszych, animacje laserowe i wiele innych atrakcji nie zabrakło podczas charytatywnego koncertu dla Igora Turonia, który odbył się w niedzielę, 12 maja w hali strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Igorek urodził się za szybko, o ponad 3 miesiące. Ważył tyle co torebka cukru. Od pierwszych minut walczył o życie. Wylew w drugiej dobie, retinopatia, anemia z przetoczeniem krwi, sepsa, to tylko niektóre z wcześniaczych powikłań. Potem diagnoza za diagnozą. Mózgowe porażenie dziecięce, padaczka, wada wzroku.

 - Od ponad 4 lat prowadzimy nierówną walkę, udaje nam się wyjść na prowadzenie. Syn miał nie siedzieć, nie mówić, nie rozumieć nic co się koło niego dzieje. Ciężka rehabilitacja się jednak opłaciła i Igorek siedzi z podparciem, przyjmuje pozycje czworaczą, chodzi z pomocą sprzętu i drugiej osoby, a buzia mu się nie zamyka. Igorka nie definiuje jego niepełnosprawność. Jest on przede wszystkim wesołym i uśmiechniętym chłopcem, który potrafi cieszyć się z drobnych rzeczy. Zdaje on sobie już sprawę, ze swoich ograniczeń i wie, że tylko ciężka rehabilitacja pozwala mu się rozwijać i żyć bez bólu - relacjonują rodzice Igorka.

Wspierać chłopca można poprzez dobrowolne wpłaty - TUTAJ

 

 

foto: OSiR Strzegom, zrzutka.pl, Burmistrz Strzegomia Krzysztof Kalinowski/FB

Dodaj komentarz

Komentarze (0)