[WIDEO/FOTO] Kilkuset najmłodszych wzięło udział w "Świdnickim Teście Przedszkolaka". Promocja aktywnego trybu życia połączona z dobrą zabawą

środa, 29.5.2024 13:10 1077 0

Blisko 500 przedszkolaków wzięło udział w kolejnej edycji imprezy promującej aktywność i zdrowy tryb życia. Tegoroczny Świdnicki Test Przedszkolaka zorganizowano w środę, 29 maja na lodowisku świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zgromadził kilkaset przedszkolaków ze Świdnicy oraz Świebodzic. Organizatorem akcji był Sportowy Klub Taekwon-do Tiger we współpracy z miastem Świdnica oraz OSiR Świdnica.

Na wstępie wręczono podziękowania przedstawicielom władz miasta, sponsorom oraz wszystkim zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia. Otrzymali oni pamiątkowe statuetki oraz medale. Przedszkolaki sprawdzały swoje umiejętności w różnych rodzajach kopnięć czy walkach bezpośrednich, oczywiście wszystko z przymrużeniem oka i solidną dawką dobrej zabawy. Spotkanie rozpoczęli instruktorzy taekwon-do Sebastian Maniak oraz Tomasz Bohuszewicz.

Sponsorami Świdnickiego Testu Przedszkolaka były firmy Sonel, Venti, Electrolux Group, Terwer Logistic, DabroBau, Galess, Pasol-Paco, Zielony Zakątek, Studio na Biegunach, Medyk, HL Mando oraz Studio Smaku.

- W 2016 roku rozpoczęliśmy program "Mali Wspaniali". On wtedy powstał na podstawie Igrzysk Nieolimpijskich "The World Games", Świdnica była wówczas miastem partnerskim. Przez kilka lat realizowaliśmy program we współpracy z gminą miejską Świdnica. W tym programie brało udział około 3000 dzieci, były to bezpłatne zajęcia sportowe. Po okresie covidowym mieliśmy krótką przerwę i obecnie realizujemy program Tiger Kids w Świdnicy oraz Świebodzicach. Bierze w tym udział 700 dzieci z 12 przedszkoli. Świdnicki Test Przedszkolaka to inicjatywa, która ma pokazać, że ten program angażuje wielu najmłodszych. Miałem taką wizję, żeby pokazać te wszystkie dzieciaki i ich uśmiechy oraz przekonać ludzi, że sport w naszym życiu jest niezbędnym elementem. Sukcesem tego programu jest to, że dzisiaj moja kadra, która obsługuje Świdnicki Test Przedszkolaka to moi uczniowie. Wielu z nich rozpoczynało swoją przygodę właśnie podczas tego wydarzenia. Dzisiaj mają po 13, 14 lat i przekazują tę wiedzę i pasję swoim młodszym koleżankom i kolegom. Z pewnością planujemy dalszą współpracę z gminami, mamy bardzo dobry feedback z przedszkolaki, zależy im na tym programie. Warto wspomnieć, że Świdnicki Test Przedszkolaka to duży wysiłek organizacyjny i nie udałby się bez wsparcia sponsorów. Chcemy działać i realizować takie programy na taką skalę, z dużym rozmachem i żeby informacja o tym "poszła w świat" - podkreśla Tomasz Bohuszewicz, instruktor taekwon-do w świdnickiej sekcji SKT "Tiger".

/wideo, foto: doba.pl/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)