[WIDEO, FOTO] "Jest w nas gniew", "Koalicja oszustów". Działacze PiS nie kryli oburzenia zmianami w mediach publicznych podczas manifestacji w Świdnicy

piątek, 22.12.2023 22:42 8258 54

W piątek, 22 grudnia poseł Prawa i Sprawiedliwości Ireneusz Zyska zorganizował manifestację przed budynkiem świdnickiego Sądu Okręgowego. Zgromadzenie dotyczyło zmian w funkcjonowaniu mediów publicznych.

19 grudnia Sejm przegłosował uchwałę "w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej". Podczas głosowania na sali obecnych było jedynie 344 z 460 posłów. "Za" opowiedziało się 244, przeciw było 84, a 16 się wstrzymało. Wśród popierających uchwałę była nowa większość parlamentarna, czyli członkowie Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Nowej Lewicy. Głosy "przeciw" oddali członkowie Prawa i Sprawiedliwości, m.in. były premier Mateusz Morawiecki czy była marszałek sejmu Elżbieta Witek.

Od 21 grudnia na antenie TVP1 pojawił się nowy program o nazwie "19.30". Zastąpił on emitowane od ponad 30 lat "Wiadomości". Całość została ubrana w nową oprawę graficzną i wstęp, a w rolę prowadzących wcielili się nowi reporterzy i dziennikarze.

Na manifestacji zorganizowanej przez obecnego posła na Sejm RP i wiceministra klimatu i środowiska w poprzedniej kadencji sejmu Ireneusza Zyskę obecni byli również europosłanka Anna Zalewska, Jarosław Kresa, do niedawna pełniący funkcję wicewojewody dolnośląskiego oraz mieszkańcy i lokalni działacze popierający Prawo i Sprawiedliwość, wyposażeni w biało-czerwone flagi i transparenty z hasłami krytykującymi obecny rząd. Dwukrotnie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego i skandowano takie hasła, jak: "Wolne media", "Precz z komuną", "Konstytucja", "Zwyciężymy", "Nie zgadzamy się".

- 20 grudnia tego roku przejdzie do historii Polski. Kiedy Wojciech Jaruzelski wprowadził stan wojenny, wyłączono nadawanie sygnału Telewizji Polskiej, a na ekranie pojawiały się jedynie komunikaty Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, a tak naprawdę to "zniewolenia narodowego". Ta sytuacja bez precedensu powtarza się dziś. Pod fałszywą przykrywką uchwały Sejmu RP, gdzie nawet marszałek Hołownia powiedział, że jest to tylko wyrażenie woli i intencja większości sejmowej, że nie wywołuje skutków prawnych dokonano złamania konstytucji. Dokonano zamachu stanu, my się na to nie zgadzamy jako parlamentarzyści, ale również jako wszyscy Polacy. Takie demonstracje odbywają się w wielu miastach Polski, a nasi posłowie pełnią dyżury w siedzibie Telewizji Polskiej na Woronicza, Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oraz Polskiej Agencji Prasowej. To jest rzecz niesłychana, jeśli ktokolwiek chce dokonywać zmian, a ma do tego mandat z demokratycznych wyborów, musi najpierw zmienić ustawę, a potem dokonywać zmian zgodnie z procesem demokratycznym. W tym całym procesie na straży porządku konstytucyjnego stoi prezydent Andrzej Duda, a on nie pozwoli na to, żeby łamać prawo. Opozycja dopuściła się rzeczy, która nie zdarzała się w naszej historii od 42 lat. Zgromadziliśmy się tutaj, aby się temu sprzeciwić. Dajemy świadectwo tego, że jesteśmy Polakami i nie pozwolimy na lekceważenie praw i nas, obywateli. To jest najprawdopodobniej tylko przykra zasłona przed czymś znacznie gorszym, co nadchodzi i na nas czeka. W międzyczasie Donald Tusk zgodził się na przymus relokacji migrantów do Polski. W krótkim czasie możemy na ulicach polskich miast obserwować takie sceny, jak obserwowaliśmy w wielu miastach zachodniej Europy. Jest to dążenie do tego, żeby stworzyć europejskie państwo, a na terenie naszego kraju nie będzie już praworządnej i demokratycznej władzy, tylko staniemy się terenem zamieszkiwanym przez ludność mówiącą w języku polskim. Zostaliśmy jako naród okłamani przez Tuska i koalicją kłamstwa i oszustów, koalicję 13 grudnia, która nawiązuje do tradycji wprowadzenia stanu wojennego. Wyrażamy nasz głęboki sprzeciw wobec tej sytuacji. Będziemy się temu przeciwstawiać kosztem swojego zdrowia, a może nawet życia. Nie jesteśmy sami w tej walce, jak będzie trzeba to zbierze się nas nawet 2 miliony i pojedziemy do Warszawy powiedzieć Donaldowi Tuskowi, że nie ma prawa lekceważyć woli narodu. Niech żyje wolna Polska! - mówił poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska.

- Najważniejszym powodem mojej obecności, poza chęcią protestu jest fakt, że zobaczyliście mnie państwo w pierwszym odcinku zakłamanej, reżimowej telewizji. Pojawiły się tam fragmentu mojego wtorkowego wywiadu dla Onetu. Nikt mnie nie zapytał o zdanie, czy godzę się na to, żeby pojawić się w pierwszym wydaniu programu informacyjnego telewizji rządowej. Przed nami naprawdę trudne czasy, dziennikarze i aktywiści rozpaczają, że wyłączono nawet TVP World, który przekazywał za granicy informacje o tym, co dzieje się w Polsce. Wraz z życzeniami świątecznymi do eurodeputowanych załączałam w mailu zdjęcia i informację o tym, że Polacy przygotowują się do świąt i muszą być świadkami takich wydarzeń. Wyobraźcie sobie analogiczną sytuację, że prezydent Świdnicy podejmuje uchwałę na temat lokalnych mediów, że chce je zlikwidować. Nie wiem, czy Państwo wyraziliby na to zgodę - podkreślała europosłanka Anna Zalewska. - Nie mamy nic przeciwko migrantom. Chcemy, żeby tu studiowali, pracowali, byli turystami. My mówimy o tym, że nie można zalegalizować handlu ludźmi, nielegalnej migracji. Niech ten temat będzie przewodni w wyborach samorządowych. Głosujcie na tym, którzy na to nie pozwolą - dodała.

- Zmierzamy w kierunku totalitaryzmu. Jeśli ta władza mówi, że coś zrobi, to zrobi coś totalnie odwrotnego, są mistrzami mijania się z sensem słów, o których mówią. Wielkie manifestacje pod hasłami obrony konstytucji okazały się służyć temu, żeby przejąć władzę i łamać konstytucję. Rzekoma obrona wolnych mediów służyła temu, żeby wolne media zniszczyć, to dzieję się na naszych oczach. Taki system i sposób myślenia ma to do siebie, że zatrzyma się dopiero wtedy, gdy napotka opór. Jeśli tego oporu nie poczuje, brnie dalej, niszczy, miażdży i brnie. Jakiś czas temu na wiecach totalitarnej opozycji krzyczano o wolnych mediach, nie chodziło im o wolne media, ale nam o wolne media chodzi. Telewizja Polska została zaanektowana nielegalnie. Losy Polski są w naszych rękach - zaznaczył Jarosław Kresa, wicewojewoda dolnośląski w latach 2019-23.

- Jestem tutaj, bo tak trzeba. To nie przypadek, że akurat w grudniu podjęto takie decyzje. Historia kołem się toczy, pamiętamy decyzje w grudniu 1970 czy 1981 roku. W tamtym czasie mieliśmy znacznie mniej możliwości, a mimo to zwyciężyliśmy. Teraz mamy dużo większe możliwości: internet, pozostałe stacje telewizyjne takie jak "Telewizja Republika" czy "TV Trwam", gdzie można otrzymać prawdziwe informacje o tym, co dzieje się w polskim parlamencie. Jeżeli dzisiaj pozwolimy na to, że ta banda wygra tę batalię o wolne media, następnie zamkną nam internet i będą robili tak, jak kiedyś. Wejdą do redakcji, wyrwą laptopy, wyrzucą dziennikarzy, redaktorów naczelnych. Dzisiaj na to nie możemy pozwolić. Przetrwaliśmy Niemca, Ruska i przetrwamy również Tuska! - oświadczył Jerzy Langer, radny wałbrzyski i działacz antykomunistyczny za czasów PRL.

- Dzisiejszy wiatr to wiatr wolności. Niedawno obchodziliśmy 42. rocznicę napaści Jaruzelskiego na Polskę. Dziś znowu zaczynamy na nowo, to jest kula śnieżna, która zaczyna się toczyć. To taka kula, jak za czasów, gdy walczyli żołnierze wyklęci. Wolność i niezawisłość dla Polski! - skandował przewodniczący Świdnickiego Stowarzyszenia Patriotycznego Jerzy Grabowski.

- Wojewoda lubelski zdecydował się zdjąć krzyż z sali posiedzeń. Nawet komuniści w latach 80. się na to nie odważyli. To jest skandal, do czego my wracamy. Nie pozwolimy, by niszczyć naszą tradycję, wiarę i historię. Musimy się organizować, żebyśmy stanowili siłę, która zmiecie tę komunę z polskiej rzeczywistości. Musimy uzyskać wpływ, na to co dzieje się w naszym kraju. Nie możemy pozwolić na niszczenie Polski. Niech każdy z nas nie będzie obojętny. Jest w nas gniew! Jest niezgoda! Jest sprzeciw wobec łamania prawa przez koalicję oszustów Donalda Tuska. Nie bądźcie spokojni i nie śmiejcie się, że ktoś pacyfikuje Telewizję Polską. Wam też się dobiorą do skóry! To są zdrajcy, to są ludzie, którzy nie służą Polsce, tylko interesom Brukseli, Moskwy i Berlina. Tusk obiecał Manfredowi Wagnerowi i Ursuli von der Leyen i innym swoim mocodawcom i realizuje ten plan. Pani wiceminister Sowińska pojechała uśmiechnięta i zadowolona, że została wprowadzona na europejskie salony i zgodziła się bez sprzec

iwu na przyjęcie migrantów, a jeśli nie, to będziemy musieli wszyscy za to płacić. Nie ma na to naszej zgody  - podsumował poseł Zyska.

Podobną manifestację zapowiedziano na sobotę, 23 grudnia przed siedzibą Platformy Obywatelskiej w Wałbrzychu. Zachęcamy naszych Czytelników do kulturalnej i rzeczowej dyskusji w komentarzach.

wideo, foto: doba.pl

Przeczytaj komentarze (54)

Komentarze (54)

piątek, 12.01.2024 13:01
Uwaga tu jest cenzura !!!!!
Świdniczanin czwartek, 11.01.2024 09:05
PiS to same zło
kler wtorek, 09.01.2024 13:23
podsumuje to tak - złodzieje ukradli teraz krzyczą - łapać
J23 piątek, 05.01.2024 22:39
I GDZIE TERAZ KRESA BĘDZIE PRACOWAŁ A MOŻE DO RADIA...
Ja piątek, 05.01.2024 16:47
PSE Świdnica ?
Kazimierz Dzierzoniow wtorek, 02.01.2024 11:26
W pełni się zgadzam prawda jest nikomu niepotrzebna my i...
Mateusz wtorek, 02.01.2024 11:32
co ty bierzesz człowieku ?
niedziela, 24.12.2023 17:42
ale wiece ze slowo "TUSK" po kaszubsku oznacza "KUNDEL"
gonia wtorek, 02.01.2024 11:30
a wiesz że kundel to najwierniejszy przyjaciel człowieka od wieków...
POLAK poniedziałek, 25.12.2023 11:43
tak dokladnie to pies podwurkowy
Polka niedziela, 31.12.2023 16:57
O tak tyle ,że na smyczy niemieckiej
Córka poniedziałek, 01.01.2024 21:39
Po kiełbasie wyborczej, nie mozn pozwolić na tę rządy. Chwila...
DSW sobota, 23.12.2023 14:07
Było nie wku..... młodych, i rozdawać tylko dziadersom, większość miała...
niedziela, 24.12.2023 23:16
Z czego się cieszysz? Z tego że teraz będziesz usługiwał...
DSW wtorek, 26.12.2023 10:31
Od kilkunastu lat nasz gospodarka opiera się na usługach dla...
wtorek, 26.12.2023 12:22
no tak, w nowicjacie go popychali, to stwierdził, że ma...
Kkk sobota, 30.12.2023 17:22
No jeśli zwracanie się w kulturalny sposób do wszystkich posłów...
wtorek, 26.12.2023 13:28
Błazenada to była wtedy jak wasz karzeł wychodził przed mikrofony.
DSW czwartek, 28.12.2023 12:48
Wstyd z PiSu, całe szczęście że już pluralizm według PiSu...
wtorek, 26.12.2023 13:26
Następny ma trociny w głowie i jest wystraszony Niemcami. Bój...
niedziela, 31.12.2023 12:40
Zero wiedzy nt sytuacji politycznej Polski w szerszym kontekście. ...
Polka niedziela, 31.12.2023 17:21
Zgadzam się z Tobą. Wielu ma chyba trociny...
niedziela, 31.12.2023 16:00
Ryża Wrona Orła nie pokona.
niedziela, 31.12.2023 12:50
Koalicja 13 grudnia spowoduje, że Polska utraci wolność o suwerenność....
wtorek, 26.12.2023 16:23
Sok z Buraka zwany Doba cenzuruje tę gadzinówę na POziomie
Mmmmmm sobota, 23.12.2023 22:25
O Zyska znalazł wreszcie pożytecznych idiotow Ha ha ...
niedziela, 31.12.2023 13:06
Proszę nie obrażać Pana Posła. To porządny i jak mało...
niedziela, 24.12.2023 23:22
Tusk to jest zło w najczystrzej postaci, tak jak Hitler,Stalin,...
wtorek, 26.12.2023 13:35
To zło opanowało twój mózg. Masz fobię, tak jak twoje...
wtorek, 26.12.2023 15:50
Za cztery lata jak zatrzymają wszystkie programy wzmacniające Polskę...
kobieta środa, 27.12.2023 10:11
dziadersy. Przez 8 lat demolowali nam życie i państwo. Dziadersy!
Polak niedziela, 31.12.2023 00:09
I co Panie Kresa czas wracać na rodzime podwórko tylko...
sobota, 30.12.2023 13:45
Też byłbym w gniewie, a nawet się w.......ił gdyby odsunęli...
niedziela, 24.12.2023 19:55
Piękne Święta Bożego Narodzenia zgotował Polsce i Polakom Hitlerowiec z
sobota, 30.12.2023 13:47
Lepsze niż 8 latek które zgotowali oszuści i złodzieje z
czwartek, 28.12.2023 11:18
Miał być dobrowolny ZUS.Ale dziwnym trafem składki wzrosną o 250...
środa, 27.12.2023 11:34
Te POstKOmusze oszołomstwo niebawem zmieni zdanie jak Ryży Adolf zwiezie...
środa, 27.12.2023 09:20
Niskie bezrobocie, spadająca inlacja, najwyższy wskanik wzrostu gospodarczego w Europie...
zelenski sobota, 23.12.2023 10:10
Usa i izrael to nawieksi zbrodniarze na swiecie!!!
wtorek, 26.12.2023 13:37
Zbrodnią jest to, że się urodziłeś i żyć musisz z...
poniedziałek, 25.12.2023 19:44
NIE dla Tuska!
wtorek, 26.12.2023 13:31
Musisz się pogodzić, ze przez następne lata będzie TAK dla...
kilkujadek sobota, 23.12.2023 08:58
On chce być dyktatorem i nic i nikt nie może...
Krawers niedziela, 24.12.2023 13:51
Ale masz zryty beret. Tak ci te nieudaczniki nakładli do...
kilkujadek wtorek, 26.12.2023 05:09
Tak się składa że jestem poganinem i słucham metalu. Chodzę...
Jarek z łupieżem sobota, 23.12.2023 09:48
Brawo Koalicja 15 Października.
patryiota poniedziałek, 25.12.2023 11:45
TO WIDAC ZE CI SIE Z LBA SYPIE CEPIE
poniedziałek, 25.12.2023 11:11
PiS iory wy idioci jak wam źle to na Ukrainę
niedziela, 24.12.2023 22:51
Coś cicho siędzą Przydupasy Ryżego Adolfa.
..... sobota, 23.12.2023 22:32
Widać na każdej fotce twarze nie zmącone intelektem Cały pis...
Kkkkkkk niedziela, 24.12.2023 16:11
Nic dodac nic ujac. Sama prawda
pwdw niedziela, 24.12.2023 08:06
Sama ''młodzież'', przyszłość narodu... Ciężko odspawać się od koryt? Zyska...
JAN sobota, 23.12.2023 07:51
ONI WAM NIE ODPUSZCZĄ.ZA OSIEM LAT PRZEŚLADOWAŃ.
sobota, 23.12.2023 17:41
Kto kogo prześladował? Pod lodem osiem lat przeleżałeś?