komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Stoi pusty, zamiast przynosić dochody (foto)

wtorek, 29.7.2014 09:23 , komentarze: 0 , odsłony: 2291
kategorie artykułu:

Ponad 1500 m powierzchni po budynku dawnej balneologii jest niewykorzystane, niszczeje i przy okazji nie zachęca do odwiedzania świdnickiego basenu przy ul. Równej. Ze wszystkich służących zdrowiu gabinetów, ostał się jedynie gabinet rehabilitacji. Niemal wszyscy specjaliści dawno się stąd „wyprowadzili”.

 

Lewa część obiektu przy ul. Równej już dawno przestała służyć pacjentom i stała się niewykorzystanym pustostanem. Uczęszczający na basen kryty mieszkańcy, nie mają po drodze do zbiornika atrakcyjnego widoku. Wnętrze jest wręcz odpychające.

Dlaczego cieszący się niegdyś popularnością i kojarzony z usługami zdrowotnymi budynek popada w ruinę, tymczasem gdy jednocześnie inwestuje się blisko 100 tys. zł. w utrzymanie basenu?

- Koncepcję na zagospodarowanie pustych pomieszczeń w tej części budynku przedstawiałem już w 2008 roku, proponowałem, aby powstał tu oddział zamiejscowy do zajęć dydaktycznych Akademii Wychowania Fizycznego. Gabinety rehabilitacji, masażu, sauny, szłyby w parze z tym zamysłem. W 2010 roku nawet prowadzone były rozmowy z przedstawicielami wrocławskiej uczelni. Te stanęły na niczym, ponieważ problem stanowił remont tych powierzchni, na które miasto nie miało funduszy – przedstawia swoje stanowisko Edmund Frączak, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - OSiR nie dysponuje swoimi środkami na takie przedsięwzięcie. Jako jednostka miejska jesteśmy finansowo zależni od decyzji radnych i budżetu miejskiego – wyjaśnia.

Utrzymanie krytego basenu generuje ponad 500 tysięcy złotych straty rocznie. Wynajem pomieszczeń z pewnością zredukowałby tę kwotę w znacznej części.

- Pomysłów w ostatnich latach na zagospodarowanie tej części obiektu było kilka. Obecnie prowadzimy rozmowy z zainteresowanym prywatnym podmiotem. Dopiero po weryfikacji pomysłu, będziemy mogli przekazać więcej informacji – mówi rzecznik Urzędu Miejskiego Stefan Augustyn.

 

 

MM

 

Wasze komentarze

piątek, 18.9.2020 08:33
czwartek, 17.9.2020 09:06
19
środa, 16.9.2020 10:30
1
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Panek car sharing
Panek car sharing
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele