komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 17 maja 2021

Paschalisa, Slawomira

Startuje nowy program grantowy „Piast Wspiera Region” - 300 tys. zł na granty dla organizacji z Dolnego Śląska

piątek, 9.4.2021 08:54 , komentarze: 0 , odsłony: 249
kategorie artykułu:

Marka Piast, od lat związana z Dolnym Śląskiem, 10 kwietnia wystartuje z I edycją Programu Grantowego „Piast Wspiera Region”. Do zdobycia są granty na projekty wspierające lokalne społeczności i tworzące pozytywne zmiany w regionie. Program skierowany jest do organizacji pozarządowych, fundacji i stowarzyszeń z woj. dolnośląskiego. Wnioski można składać do 21 kwietnia br. na stronie internetowej www.PiastWspieraRegion.pl 

Piwo Piast powstało na Dolnym Śląsku, było też flagowym produktem Browaru Piastowskiego. Z przywiązania do regionu Dolnego Śląska, skąd wywodzi się marka, powstał pomysł wsparcia lokalnych społeczności poprzez organizację I edycji Programu Grantowego „Piast Wspiera Region”. 

Łączna wartość nagród wyniesie do 300 tys. zł w grantach o wartości od 5 do 50 tys. zł. O dotację mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, instytucje pożytku publicznego, fundacje i stowarzyszenia z terenu woj. dolnośląskiego. Mogą to być m.in. instytucje kultury, jednostki organizacyjne, instytucje i kluby sportowe, Ośrodki Pomocy Społecznej czy Ochotnicze Straże Pożarne. 

Wnioski można składać od 10 do 21 kwietnia br. na stronie internetowej www.PiastWspieraRegion.pl. Następnie Jury wybierze pulę do 40 projektów spełniających wymagania regulaminowe. O ostatecznym wyborze zwycięzców zadecydują internauci oddając swoje głosy na stronie programu w dniach od 24 kwietnia do 10 maja br.

- Marka Piast od lat związana jest z Dolnym Śląskiem. Czujemy się częścią tej lokalnej społeczności i chcemy wspierać region, dbać o jego rozwój i odwdzięczać się mieszkańcom za ich przywiązanie do marki – mówi Anastazja Jarcewa, menedżer marki Piast. – Mamy nadzieję, że wspólnie stworzymy wiele wyjątkowych projektów, które przez lata będą służyły społeczności na Dolnym Śląsku – dodaje Anastazja Jarcewa.  

Zgłaszane projekty powinny koncentrować się wokół ekologii, infrastruktury, kultury oraz inicjatyw prospołecznych np. promujących aktywny tryb życia. Beneficjentami wnioskowanych projektów grantowych nie mogą być placówki przeznaczone dla osób niepełnoletnich (np. przedszkola, szkoły, domy dziecka i in.).

Marka Piast należy do portfolio produktowego Carlsberg Polska. Carlsberg Polska od kilku lat z powodzeniem realizuje program grantowy InicJaTyWy dla społeczności lokalnych w okolicach swoich browarów w Brzesku i Sierpcu, a w Szczecinie program „Bosman Wspiera Region”. W 2020 roku te programy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i pozwoliły na zrealizowanie blisko 30 cennych dla mieszkańców tych miast i regionów inicjatyw, na łączną kwotę ok. 600 tys. złotych. 

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej: www.PiastWspieraRegion.pl i na profilu Facebook Piast Wspiera Region

#piastwspieraregion #piast #piwopiast

 

 

Wasze komentarze

piątek, 14.5.2021 10:12
czwartek, 13.5.2021 12:24
czwartek, 13.5.2021 09:42
środa, 12.5.2021 12:38
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra