komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 21 lutego 2019

Eleonory, Fortunata

Pięć razy najwyższe podium dla Acro Club Świdnica

wtorek, 4.12.2018 12:27 , komentarze: 0 , odsłony: 521
kategorie artykułu:

Rozegrane w niedzielę, 2 grudnia Mistrzostwa Dolnego Śląska w Akrobatyce Sportowej zakończyły się kolejnym sukcesem zawodników nowo powstałego UKS Acro Club Świdnica – w klasyfikacji drużynowej został on najlepszym klubem akrobatycznym w Świdnicy i drugim na Dolnym Śląsku.

Zawodnicy UKS Acro Club Świdnica zgarnęli na mistrzostwach aż pięć złotych medali i dwa srebrne, co drużynowo dało im drugie miejsce, a pierwsze wśród klubów ze Świdnicy. Najlepszy w klasyfikacji okazał się ZTA Aurum Złotoryja, a na trzecim miejscu, za Acro Club Świdnica uplasował się MKS Polonia Świdnica.

Przypomnijmy, że Acro Club Świdnica został zarejestrowany i oficjalnie rozpoczął działalność 31 października tego roku. Na swoim koncie ma już wysokie, drugie miejsce na rozegranym w listopadzie X Grand Prix Polski im. Stanisława Geronia w Akrobatyce Sportowej i Skokach na Trampolinie. Tym razem, podczas rozegranych w Świdnicy mistrzostw, zawodnicy klubu aż dwa razy stawali na drugim podium i pięć razy na najwyższym. Złote medale zdobyły dwójki Zuzanna Cieślak i Nikola Legiejew, Julian Fortuna i Filip Przyborowski oraz Hanna Czoch i Malwina Kulig, a także trójki w składzie Zofia Kowal, Aleksandra Żygadło, Nikola Fedorowicz oraz Roksana Niedziałkowska, Amelia Cieślak, Karolina Kozieł. Srebrne medale z kolei wywalczyły dwójki Sara Trzyna i Marika Rudnicka oraz Wiktora Przerwa i Julia Ingram. Ostatnia reprezentująca barwy klubu dwójka Nina Kołakowska i Kornelia Borowy uplasowała się również na wysokim, czwartym miejscu. - Mamy świetnych zawodników, a współpraca pomiędzy ich rodzicami a zarządem układa się wzorowo, co przynosi wspaniałe efekty właśnie w postaci medali – mówi Anna Kozieł, trener zawodników Acro Club Świdnica.

- Nie spodziewaliśmy się, że sukcesy przyjdą tak szybko, ale jesteśmy niezmiernie dumni z naszych zawodników – dodaje Monika Krawczyk-Rudnicka, prezes zarządu klubu. - Mam nadzieję, że w przyszłym roku również wielokrotnie będziemy mogli chwalić się tak dobrymi wiadomościami.

 

 

Wasze komentarze


wczoraj, 16 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
wtorek, 19.2.2019 11:03
wtorek, 19.2.2019 08:37
poniedziałek, 18.2.2019 13:27
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica