"Na nagraniu widać, jak matka wypycha córkę z okna". Plaga "fakenewsów" opanowuje internet. Gdzie zgłaszać takie strony?

piątek, 24.5.2024 15:08 1857 0

Uwaga! Od jakiegoś czasu obserwuje się intensywne działania przestępców mające na celu wyłudzenie danych logowania do waszych kont na Facebooku. Nie należy ich otwierać, ponieważ możemy zostać oszukani.

W piątek, 24 maja na portalu społecznościowym ukazał się link do  kolejnej fałszywej informacji. News dotyczył tragicznego zdarzenia, w wyniku którego rzekomo matka wypchnęła córkę w okna w Świebodzicach. Uspokajamy, że takie zdarzenie nie miało miejsca!

- Sam schemat działania jest standardowy dla tego oszustwa. Przestępcy wykorzystują już przejęte konta do publikowania postów z fałszywymi informacjami, które mają generować u odbiorcy emocje. Posty zawierają również link kierujący do zewnętrznego serwisu, który ma zawierać film ze zdarzenia. Ostatecznie ofierze zaprezentowany zostaje fałszywy panel logowania do Facebooka, zaś po wpisaniu w nim danych trafiają one do przestępcy, który dzięki temu uzyskuje dostęp do Waszego konta - informuje asp. Magdalena Ząbek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Takie szkodliwe strony internetowe można zgłaszać przez incydent.cert.pl

/KPP w Świdnicy/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)