komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 24 czerwca 2021

Jana, Danuty

"Magiczny Dywan" w Przedszkolu Tęcza w Międzyrzeczu

poniedziałek, 15.6.2020 14:02 , komentarze: 0 , odsłony: 869
kategorie artykułu:

Wykorzystanie narzędzi multimedialnych staje się nieodłącznym elementem procesu nauczania w XXI w. Do wielu nowoczesnych pomocy dydaktycznych, w które wyposażone jest Przedszkole Tęcza (m. in. multimedialna tablica interaktywna, laptopy, projektory), kilka miesięcy temu dołączył "Magiczny Dywan".

To multimedialne urządzenie przeznaczone do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Obraz, który wyświetlany jest przy pomocy rzutnika, daje efekt wirtualnego dywanu, na którym dzieci mogą uczyć się poprzez zabawę. "Magiczny Dywan" pobudza wyobraźnię, integruje i pozwala pozbyć się nadmiaru energii. Ta innowacyjna pomoc dydaktyczna pozwala - poprzez gry i zabawy ruchowe - rozwijać u dzieci motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji, a jednocześnie ćwiczyć pamięć i uczyć się.

- Nasze przedszkolaki przeżywają wspaniałe przygody podczas korzystania z tego urządzenia: skaczą po kamieniach, sprzątają jesienny park, pluskają się w "wirtualnej" rzece, grają w piłkę nożną, tenis, poznają litery, cyfry, instrumenty, wyruszają w kosmos oraz wiele innych. "Magiczny Dywan" czeka na dalsze zabawy z odkrywcami z przedszkola "Tęcza" - podkreśla Anna Janczak-Róg, dyrektor przedszkola w Międzyrzeczu.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 12 godz temu
poniedziałek, 21.6.2021 11:28
piątek, 4.6.2021 08:39
piątek, 4.6.2021 08:35
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec