[FOTO] Zaśpiewali i wygrali

środa, 11.5.2022 08:15 305 0

W piątek, 6 maja w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu odbył się "1. Przegląd wokalny dla dzieci i młodzieży". Spotkanie poprowadził Wiktor Wawrzkowicz, muzyk instrumentalista, obecnie instruktor sekcji muzycznej w ośrodku kultury.

 Młodych wykonawców z terenu Gminy Dobromierz oceniło jury w składzie: Ildiko Juchasz - flecistka i solistka Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, laureatka międzynarodowych konkursów fletowych, Bogusława Kawalec - wokalistka, koordynatorka koncertów szkolnych i przedszkolnych organizowanych przez Filharmonię Sudecką w Wałbrzychu oraz Jerzy Limberger - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu. U występujących oceniono: wyraz artystyczny, interpretację utworu, czystość śpiewu oraz dobór repertuaru.

Solistom przyznano nagrody oraz wyróżnienia w następujących kategoriach wiekowych:

w kategorii klas "0 - 4":

1 miejsce: Julia Baruciak, SP Roztoka
2 miejsce: Bartosz Piłat, SP Roztoka
3 miejsce: Alicja Ulbin, SP Roztoka

w kategorii klas "5 - 8":

1 miejsce: Zuzanna Borgosz, SP Dobromierz
2 miejsce: Marlena Engler, SP Dobromierz
3 miejsce: Natalia Bomba, SP Dobromierz

W kategorii klas "0 - 4 duety" wyróżnienie otrzymały Natalia i Milena Babiarz ze Szkoły Podstawowej w Dobromierzu.
Jury postanowiło przyznać Grand Prix "1. Przeglądu wokalnego dla dzieci i młodzieży" uczennicy Szkoły Podstawowej w Dobromierzu Milenie Babiarz.

foto - UG - Dobromierz

Laureaci wraz z dyplomami otrzymali karty prezentowe do sklepu Empik, natomiast pozostali uczestnicy dyplomy, książki oraz słodki upominek.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)