komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

środa, 20 lutego 2019

Leona, Ludomira

[FOTO] Zaśmiecał strzelnicę miejskim biuletynem

niedziela, 17.6.2018 17:56 , komentarze: 2 , odsłony: 1874
kategorie artykułu:

ŚWIDNICA. 75 tysięcy złotych - tyle kosztuje rocznie kolportaż miejskiego biuletynu informacyjnego wydawanego co dwa tygodnie przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Szkoda, że opłacana z publicznych pieniędzy darmowa gazeta zaśmieca klatki schodowe oraz strzelnicę. Czy nikt nad tym nie panuje?

Z założenia biuletyn miał trafiać do skrzynek mieszkańców, a jego adresatem miały być przede wszystkim osoby starsze, wykluczone cyfrowo. Okazuje się jednak, że nie do wszystkich gazeta dociera, a często zaśmieca po prostu klatki schodowe lub jak w ostatnim czasie"strzelnicę".

Obserwując ilość porzucanej prasy i sposobu pozbywania się czasopism, strażnik prowadzący sprawę nie zgłaszał potrzeby uprzątnięcia terenu, aby nie odstraszyć sprawcy takiego postępowania. W trakcie prowadzenia czynności wyjaśniających, funkcjonariusz wezwał firmę odpowiedzialną za kolportaż i uzgodnił sposób współpracy. Panowie wskazali osoby bezpośrednio rozprowadzające periodyk na terenie miasta. 15 czerwca w godzinach porannych jeden z mężczyzn został ujęty na porzucaniu gazet. Przyznał się do tego czynu, a później posprzątał - relacjonują strażnicy.

- "Na Osiedlu Młodych na większości bram są wyraźne informacje, aby wszystkie reklamy itp. (a uważam, że do tego zalicza się biuletyn, jeżeli nie jest to przesyłka pocztowa) wrzucać do skrzynek przed bramami, które zresztą zostały specjalnie po to zamontowane. Nie rozumiem więc "wyższości" gazety urzędowej. Wszystkie sklepy potrafią się do tego dostosować i zapewne zdają sobie po prostu sprawę, że zaśmiecając klatki schodowe zostaną źle odebrane. Jaka ustawa bądź czyje przyzwolenie daje kolporterom biuletynu upoważnienie, do zachowywania się inaczej, niż życzą sobie tego mieszkańcy? (…) Co dwa tygodnie przez kilka dni wchodząc do bramy jest widok, jak na zdjęciu. Może to i brak kultury moich sąsiadów, bo nie trudno wziąć to w rękę i wrzucić do kosza, ale skoro Urząd Miasta wydaje takie dyspozycje kolporterom, niech zadba również o porządek, który sam zakłóca. Proszę o zajęcie się tą sprawą". Informację o takiej treści otrzymałem od jednego z mieszkańców. Podkreślałem niejednokrotnie że tylko za sam kolportaż płacimy 75 tys zł z naszych wspólnych pieniędzy rocznie (nie licząc tysięcy złotych na wydruk, redakcję itp.), wyrzucamy tony papieru do śmieci, a do tego jeszcze musimy wszyscy po tym sprzątać. Skieruję interpelację z zapytaniem o to, czy miasto zwiększy środki na utrzymanie porządku w mieście i czy planuje powstrzymać proceder zaśmiecania klatek schodowych - zapowiedział radny Marcin Paluszek

 

Wasze komentarze

Po co wydawać pieniądze i niszczyć papier. Już za ciut...
poniedziałek, 18.06.2018 09:06 autor: Xara

wczoraj, 16 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
poniedziałek, 18.2.2019 13:27
poniedziałek, 18.2.2019 08:47
poniedziałek, 18.2.2019 08:27
niedziela, 17.2.2019 09:07
niedziela, 17.2.2019 09:05
3
piątek, 15.2.2019 14:32
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Praca na GoWork
Praca na GoWork
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra