[FOTO] Zakończyła się modernizacja SP w Bystrzycy Górnej

piątek, 26.11.2021 14:09 612 0

W poniedziałek 22 listopada po długiej  przerwie, szkoła w Bystrzycy Górnej ponownie „zatętniła życiem". Śmiech dzieci, rozmowy na korytarzach i obecność przyjaciół to jest to, na co czekali od dłuższego czasu uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.

Do pachnącego nowością budynku wreszcie zawitali najważniejsi goście – uczniowie! Powodem modernizacji budynku była konieczność zwiększenia liczby klas. Kompleksowy remont objął sale lekcyjne, wymianę oświetlenia , kapitalny remont toalet, wymianę wykładzin, montaż oświetlenia ewakuacyjnego, a także instalacji wentylacyjnych - budynek został zmodernizowany, stał się bardziej nowoczesny. Doskonałe warunki, przestrzeń, nowe kolory ścian to pierwsze spostrzeżenia wchodzących do szkoły uczniów. Każdy z zaciekawieniem szukał swojej sali, gdzie dzieci od razu poczuły się jak w domu.

Uczniowie zwracali uwagę na każdy szczegół, jedni obserwowali  przestrzeń, inni nowe oświetlenie i nowoczesny wygląd. Ósmoklasiści zajęli swoje ulubione kąty, a czwartaki podekscytowani oglądali nową salę dydaktyczną, wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że warto było czekać. Tego dnia nie mogliśmy pozostać bierni wobec wypowiedzi naszych wychowanków – mówi dyrektor szkoły Agata Malik. Oto kilka z nich:Najbardziej podoba mi się kolor mojej klasy, jest miło i przytulnie, super toalety, takie jasne i nowoczesne i to światło, które zapala się samo. Cieszę się, że wreszcie tu jestem, tęskniłam za tymi murami i moim ulubionym kącikiem na korytarzu, tu jest fajnie i super. Tak się cieszę, że wreszcie jestem u siebie, najbardziej podoba mi się nasza świetlica, takie same lampy mam w swoim domu. Jest tak ładnie i kolorowo.

 

Oczywiście to tylko garstka opinii, ale każda wypowiadana była z uśmiechem na ustach. Cały remont nie byłby  możliwy bez wsparcia wójta Gminy Świdnica Pani Teresy Mazurek, Radnych Gminy oraz zaangażowania pracowników Działu Inwestycji i Infrastruktury Technicznej, za co serdecznie dziękujemy. Poniedziałkowy entuzjazm i radość w oczach uczniów, przekraczających progi szkoły okazały się bezcenne i na długo pozostaną w naszej pamięci – dodaje Agata Malik.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)