[FOTO] Zakończył się II Letni Festiwal Tajemnic w Zamku Książ

niedziela, 31.7.2022 18:40 1563 1

Zakończył się II Letni Festiwal Tajemnic, czyli wydarzenie skierowane do poszukiwaczy przygód i zagadek oraz do miłośników historii. W tym roku przenieśliśmy się do szpiegowskiego świata pełnego nierozwiązanych tajemnic, spektakularnych kradzieży i szyfrów. 

- Podczas Letniego Festiwalu Tajemnic turyści na własne oczy mogli zobaczyć na czym polega „Skok na zamek”. Wśród zaplanowanych atrakcji pojawiły się m.in. ekspozycja aut z filmów akcji, wystawa „Genialne fałszerstwa i kradzieże” oraz laserowy labirynt jak w Mission Impossible – relacjonuje prezes Zamku Książ, Anna Żabska - Na zwiedzających czekały wykłady na temat spektakularnych kradzieży, zaginionych skarbów Książa i zawodu szpiega, a przy tym duża dawka dobrej zabawy i emocji.

 Wśród zaproszonych gości pojawili się między innymi Marian Zacharski, oficer polskiego wywiadu cywilnego w stopniu generała brygady, "superszpieg", który od pewnego momentu był jednym z najważniejszych celów amerykańskich służb, czy dr Łukasz Nawrocki, który wykonał jedyną na świecie rekonstrukcję konserwatorską zaginionego obrazu Rafaela Santi „Portret Młodzieńca”.

 - Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych turystów – mówi Kamila Świerczyńska, kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży Zamku - Przygotowaliśmy strefę dla dzieci „Mali Agenci”, gdzie w zamkowych salach młodzi szpiedzy rozwiązywali zagadki, odkrywali poszlaki i uczyli się zagadnień z kryminalistyki. Natomiast na terenie zamkowych ogrodów rozegrała się gra terenowa "Sekretne ogrody księżnej Daisy" organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnego Śląska.

 Na III piętrze w zamku mogliśmy zobaczyć Centrum Szyfrów Enigma, minimalistyczne obrazy zapisane w kryształach oraz ekspozycję dawnego sprzętu komunikacyjnego i krótkofalowego. Poznaliśmy też tajniki pracy charakteryzatora w wykonaniu Gosi Maykut, która zamieniła jednego z pracowników zamku w… Jamesa Bonda.

 Z myślą o turystach, którzy pragną usłyszeć historię Zamku Książ, uruchomimy specjalną trasę z zestawem audioguide, w ramach której będzie można zobaczyć najpiękniejsze barokowe sale. Natomiast każdego dnia Festiwalu o pełnej godzinie rozpocznie się Sekretny Książ , czyli zwiedzanie zamku z przewodnikiem oraz duża dawka wiedzy o podziemiach, ukrytych skarbach i zagadkach z czasów II wojny światowej. Nie zabraknie również silniejszych emocji, których dostarczy Nocne zwiedzanie "Spectre" trasą niepokazywanych przejść w asyście zamkowych... zjaw. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

zadowolony niedziela, 31.07.2022 21:19
Super impreza! Więcej takich poproszę :-)