komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 17 września 2019

Franciszka, Roberta

[FOTO] Zagraniczne staże zakończone. Świdnicki "Ekonomik" podsumował projekt

wtorek, 3.9.2019 10:36 , komentarze: 0 , odsłony: 789
kategorie artykułu:

Przez cztery tygodnie uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy brali udział w stażach zawodowych, które odbywały się w Portugalii i na Malcie. 3 września w sali Urzędu Stanu Cywilnego nastąpiło podsumowanie projektu.

Oferta zagranicznych praktyk skierowana była do uczniów Technikum nr 5 klas trzecich kształcących się w zawodzie technik ekonomista (18 miejsc) i technik organizacji reklamy (10 miejsc), którzy ukończyli 18 lat i najlepiej spełnili kryteria rekrutacji w zakresie uzyskanych wyników nauczania i komunikacji w języku angielskim. 

Wszyscy, którzy ukończyli staż otrzymali certyfikaty, które z pewnością zaprocentują w momencie poszukiwania przez absolwentów szkoły pracy.

Dzięki takiemu doświadczeniu już dzisiaj są bardziej mobilni zawodowo i osobiście. Zdobycie dodatkowych certyfikatów Europass Mobilność otwiera im nowe możliwości na całym europejskim rynku pracy. Wielu z nich pragnie wrócić do krajów i miejsc odbywania praktyk, bo tęsknią za tamtą atmosferą życia dnia codziennego - podkreślał dyrektor ZSE, Krzysztof Osiak.

- Sam projekt opracowany został na wysokim poziomie, a jego realizacja pozwoliła nam na osiągnięcie ponadstandardowych efektów. To wszystko dzięki ogromnemu zaangażowaniu odpowiednio wybranych polskich i zagranicznych partnerów - mówiła Mirosława Ryś, nauczycielka i koordynatorka projektu w szkole.

 

 

Wasze komentarze

niedziela, 15.9.2019 14:53
niedziela, 15.9.2019 13:00
sobota, 14.9.2019 13:21
1
piątek, 13.9.2019 12:02
2
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SKUP AUT
SKUP AUT