[FOTO] Za nami warsztaty "Cukier młodzieży nie krzepi"

czwartek, 24.10.2019 10:30 2547 0

Za nami warsztaty w Zespole Szkół Rolniczych w Mokrzeszowie, których tematem przewodnim był cukier i zdrowe alternatywy dla niego. Zajęcia dla młodzieży poprowadzili specjaliści z Fundacji insulinooporność zdrowa dieta i zdrowe życie. Całość odbyła się dzięki dotacji ze środków powiatu świdnickiego.

To, że cukier nie jest zdrowy nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać. Zwłaszcza w kontekście dobrego rozwoju dzieci i młodzieży. Jak jednak żyć bez odrobiny słodkości? 

- Nie da się - orzekli wszyscy uczestnicy! 

Dlatego fundacja na przekór tym mitom postanowiła udowodnić, że cukier ma dziś mnóstwo zdrowych alternatyw, z których warto korzystać. Młodzież nauczyła się zatem przyrządzać desery z jego pominięciem.

- Dziś, gdy żyjemy w czasach gdzie cukier a często jeszcze jego gorsze postaci jak syrop glukozowo-fruktozowy są dodawane przez producentów w zasadzie do wszystkich wyrobów, warto nauczyć dzieci, że można w prosty sposób zamienić złe węglowodany na te dobre, nie tracąc przy tym fantastycznego smaku - przekonuje dietetyk Aneta Stanek-Gonera.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)