[FOTO] Za nami IV Noworoczny Maraton Żarowski

niedziela, 15.1.2023 15:14 1284 0

W niedzielę 15 stycznia na stadionie miejskim w Żarowie, odbył się po raz czwarty Noworoczny Maraton Żarowski, w którym wystartowało ok. 70 zawodników.

Pomysłodawcą i organizatorem całego przedsięwzięcia od samego początku powstania corocznego biegu w Żarowie jest Marcin Motowidło, który sam uwielbia biegać maratony i dodatkowo uprawia triatlon.
Przed zaplanowanym biegiem miała miejsce krótka rozgrzewka w rytmach zumby poprowadzona przez Anetę Witkowską, a o 9:00 rozpoczął się noworoczny maraton. Bieg odbywał się na pętli ok. 8 km i po każdych przebiegniętych 8 km uczestnicy wracali na stadion.

Wydarzenie to było bardzo dobrze zorganizowane pod każdym względem, bowiem uczestnicy mieli zapewnione ciepłe posiłki, wodę, owoce, a na zakończenie imprezy był podany tort, by wspólnie uczcić noworoczny bieg.

Każda osoba, która brała udział w wydarzeniu otrzymała pamiątkowy medal, zafundowany przez firmę MARTECH Hennig Sp.J. Żarów.

Ja zasponsorowałem medale w tym roku, poza tym w Żarowie jest tak, że każdy się dokłada i angażuje w tego typu wydarzenie. To jest miejsce, gdzie tak naprawdę Marcin Motowidło jest bardzo u nas znany - ma wielu przyjaciół, wielu znajomych i jak rzuca hasło, to się wspólnie organizujemy i każdy coś dokłada od siebie, dlatego ta impreza jest tak dopracowana . Dodatkowo Gmina Żarów także nas wspomogła, lokalni przedsiębiorcy dali różnego rodzaju vouchery i nagrody za uczestnictwo w biegu – zaznacza Krzysztof Hennig, właściel w firmie Martech w Żarowie, jeden ze sponsorów imprezy.

 foto - doba,pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)