[FOTO] Za nami dwa weekendowe pikniki w Świebodzicach. Pierwszy na zakończenie lata, drugi na pomoc Kubie

poniedziałek, 18.9.2023 15:56 365 0

W miniony weekend w Świebodzicach zorganizowano dwa pikniki. Pierwszy odbył się w sobotę, 16 września na stadionie sportowym na Cierniach, a drugi w niedzielę w Parku Miejskim i poświęcony był wsparciu Kuby Zakierskiego, 15-latka cierpiącego na porażenie mózgowe.

Rodzinne Zakończenie Lata na Cierniach

Pracownicy ZGK Świebodzice informowali, jak poprawnie segregować odpady, przygotowali także koło fortuny, gdzie za poprawną odpowiedź można było otrzymać promocyjne gadżety. Klub Senior+ uczył, jak pleść wianki, warsztaty florystyczne i malowanie na folii zorganizował Miejski Dom Kultury, a Miejska Biblioteka Publiczna wystawiła teatrzyk, malowała buzie i organizowała zabawy z chustą Klanza. Dla osób spragnionych sportowych emocji rozgrywki siatkarskie poprowadził UKS Kinder Volleyball, Fighter Klub  uczył podstaw samoobrony, a dzięki OSiR-owi dzieci mogły poczuć się jak prawdziwe gwiazdy sportu.

Nie zabrakło strefy dla najmłodszych zorganizowanej przez Kamayu Art. O prawidłowe nawodnienie uczestników pikniku zadbał ZWiK Świebodzice, rozdając wodę z sokiem. Podczas wydarzenia odbył się przyjęty entuzjastycznie pokaz straży pożarnej, a na specjalnie dedykowanym stanowisku zbierano środki na leczenie Agatki Salamon, która walczy o zdrowe serduszko. Specjalnie na ten cel przygotowano m.in.: pyszne pierogi, domowe ciasta i losowanie nagród w Pozytywkomacie. Jak informują organizatorzy akcji, udało się zebrać aż 4989,68 zł i 1 euro na rzecz zbiórki.

W wydarzenie aktywnie włączyła się również Szkoła Podstawowa Integracyjna, która przeprowadziła gry i zabawy. Pięknym gestem było wsparcie zbiórki charytatywnej przez Radę Rodziców placówki oraz Dyrektora SPI Łukasza Kucembę. Na stoisku wystawionym przez DKMS zainteresowani mogli uzyskać informacje, jak zostać dawcą szpiku i ratować życie innych. Swój występ zaprezentował lokalny zespół śpiewaczo-taneczny Świebodziczanie pod przewodnictwem Aleksandra Jermakowa. Młodzież z Zespołu Szkół zaplatała chętnym kolorowe warkoczyki oraz robiła brokatowe tatuaże. Humory dopisywały uczestnikom zabawy, a słoneczna pogoda sprzyjała rekreacji.  Każdy mógł zregenerować siły darmową pieczoną kiełbaską. O przekąski w postaci popcornu i słodkiej waty cukrowej zadbał OSiR Świebodzice - organizator wydarzenia.

Piknik Charytatywny dla Kuby

Jolanta Suława, prezes DZT Service zorganizowała Piknik charytatywny dla Kuby Zakierskiego pod patronatem burmistrza Pawła Ozgi. Wydarzenie zorganizowano w Parku Miejskim przy Amfiteatrze. 15-letni Jakub cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, padaczkę, astmę oskrzelową i skoliozę. Kuba jest dzieckiem leżącym – samodzielnie nie chodzi, nie siedzi, nie utrzymuje głowy.

- Codzienność Kuby to walka o zdrowie. Ze względu na liczne infekcje dróg oddechowych i wiotkość krtani, ma założony PEG. Karmiony jest bezpośrednio rurką do brzucha. W drogach oddechowych Kubusia ciągle jest dużo wydzieliny, wymaga odsysania, inhalowania, oklepywania i drenażowania. Wszystkie te zabiegi znosi bardzo dzielnie. Jestem z niego dumna! Kuba każdego dnia wymaga intensywnej rehabilitacji. Masaże, rozciąganie, pionizacja i tak bez końca. Chociaż jest mu trudno, mój kochany synek pracuje z pełnym zaangażowaniem, bo chce być coraz bardziej samodzielny.  Obecnie Kuba korzysta z pożyczonego wózka aktywnego, na którym radzi sobie świetnie. Aby jego rozwój mógł iść do przodu, konieczne jest zaopatrzenie Kuby w jego własny sprzęt. Oprócz tego pilnie potrzebuje ortez na stawy skokowe oraz gorsetu. Kuba ma już 15 lat. Jest bardzo radosnym chłopcem, bardzo dzielnym, cierpliwym. Cieszy się z każdej chwili. Lubi oglądać filmy i bajki, bawić się autkami, układać lego duplo. Tak bardzo go kocham! Chcę zapewnić mu najlepszą przyszłość. Bez odpowiednich środków finansowych jest to jednak niemożliwe. Bardzo proszę o wsparcie! Razem możemy zdziałać tak wiele. Kubuś może mieć lepsze życie! - podkreśla mama Kuby, pani Paulina.

Zbiórka TUTAJ

 

foto - UM Świebodzice, ZGK Świebodzice, MDK Świebodzice

Dodaj komentarz

Komentarze (0)