[FOTO] Za nami 10. Dolnośląski Rajd o Kropelce. Emocji nie brakowało!

sobota, 30.9.2023 13:52 1550 2

Dolnośląski Rajd o Kropelce promuje ekologiczną jazdę, turystykę i bezpieczeństwo. Zadaniem załóg rajdowych jest pokonanie wyznaczonej trasy, w określonym czasie, przy spaleniu jak najmniejszej ilości paliwa. W punktacji równie ważne jest odwiedzenie punktów turystycznych oraz rozwiązanie zagadek. Dolnośląski Rajd o Kropelce to z założenia zawody dla kierowców amatorów, w których udział wziąć może każdy. Uczestnicy startują prywatnymi samochodami, a załogę stanowić może taka ilość osób, na jaką zarejestrowane jest auto.

 Dziesiąta edycja rajdu wystartowała 30 września. Uczestnicy będą nie tylko jechali oszczędnie, będą musieli wykonywać także liczne zadania. Zadania na trasie będą dotyczyć atrakcji turystycznych regionu dolnośląskiego oraz sponsorów rajdu.

 Zasady udziału są bardzo proste. W dniu rajdu, przed startem, trzeba w obecności komisji zatankować samochód do pełna (minimum 8-9 litrów). Po starcie wszyscy jadą zgodnie z książką drogową do wskazanych punktów i rozwiązują zagadki. Załogi starają się przy tym jechać tak, aby spalić jak najmniej paliwa. Na mecie, na tej samej stacji, organizator tankuje każde auto do pełna i pokrywa koszt paliwa.

 Wygrywa ten kto w spali jak najmniej i zdobędzie jak najwięcej punktów za rozwiązane zadania. Samochody podzielone są na klasy, zgodnie z pojemnością silnika i rodzajem paliwa. Atrakcyjne nagrody czekają także na tych, którzy po prostu osiągną metę.

10. Dolnośląski Rajd o Kropelce jest wydarzeniem otwartym dla sympatyków motoryzacji, turystyki i przede wszystkim rodzin. W rywalizacji mogą wziąć udział kierowcy z całego Dolnego Śląska – z ważnym prawem jazdy oraz sprawnym technicznie samochodem.

 W 2023 roku trasa prowadzi przez miejsca atrakcyjne turystycznie na terenie powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego, jaworskiego i kłodzkiego. Ma długość ok. 150 km.

AKTUALIZACJA: 

Bartłomiej Szatanek oraz Agnieszka Szatanek okazali się najlepsi w 10. Dolnośląskim Rajdzie o Kropelce. Załoga, ta jechała samochodem marki Volkswagen Lupo (spalanie: 3,79 l ON). W ekonomicznej jeździe samochodem rywalizowało w sumie 70 ekip. Szczegółowe wyniki dostępne tutaj - WYNIKI

 FOTO - DOBA.PL

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

XYZ niedziela, 01.10.2023 10:46
Jaka była trasa, może łaskawie w końcu zostanie to podane?
Adam sobota, 30.09.2023 18:12
RIP Andrzej.