[FOTO] Z Dobromierza do Krakowa i Wieliczki

poniedziałek, 15.11.2021 09:58 278 0

W dniach 28-29 października 2021 roku uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dobromierzu odwiedzili królewskie miasto Kraków oraz Wieliczkę, a wszystko to w ramach ministerialnego projektu "Poznaj Polskę".

Celem wycieczki było poznanie kultury i dziedzictwa narodowego. Przedsięwzięcie uatrakcyjniło proces nauczania, bo nic tak nie zapada w pamięć, jak żywe lekcje historii.

Pierwszego dnia uczniowie wraz z przewodnikiem miejskim przeszli traktem królewskim do Zamku na Wawelu, gdzie odwiedzili groby królewskie, dzwon Zygmunta, podziwiali Bazylikę Mariacką z ołtarzem Wita Stwosza, byli w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Sukiennicach. Ponadto na trasie wycieczki znalazły się: pomnik Grunwaldzki, Barbakan, Brama Floriańska, Kościół Dominikanów i Franciszkanów, zabytkowy Rynek z pomnikiem Adama Mickiewicza, a także dzielnica Kazimierz.

Drugiego dnia wycieczki uczestnicy zjechali do Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie wraz z przewodnikiem odwiedzili Muzeum Żup Krakowskich i uczestniczyli w pokazie świetlnym, a także wysłuchali legendy o pierścieniu.

Pełni wrażeń i wiedzy o drugiej stolicy Polski oraz sposobach pozyskiwania "białego złota", uczniowie powrócili do domu.

Źródło: dobromierz.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)