[FOTO, WYNIKI] Zacięta rywalizacja w II Otwartym Turnieju Piłki Nożnej Dzieci ku pamięci Ryszarda Dudkowskiego w Burkatowie

poniedziałek, 18.9.2023 17:01 290 0

W sobotę, 16 września na boisku sportowym w Burkatowie odbył się II Otwarty Turniej Piłki Nożnej Dzieci ku pamięci Ryszarda Dudkowskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła wójt gminy Świdnica.

Ryszard Dudkowski był wieloletnim prezesem Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy, wiceprezesem Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu, wiceprezesem Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Świdnica, nauczycielem, wychowawcą i kierownikiem internatu Zespołu Placówek Specjalnych w Bystrzycy Górnej, Zasłużony dla Gminy Świdnica, miłośnik i pasjonat sportu.

W sobotnim turnieju udział wzięło 13 zespołów. Młodzi piłkarze walczyli o puchary i medale zachowując zasady fair play, rywalizując ze sobą w jak najbardziej sportowy sposób, świetnie się przy tym bawiąc.

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

Kategoria „Rocznik 2015 i młodsi
1. ”MKS Polonia Świdnica
2. AP 13 Świdnica
3. LKS Gryf Burkatów
4. LKS Herkules Bojanice

Kategoria „Rocznik 2014 i młodsi”
1. AKS Strzegom
2. MKS Polonia Zieloni Świdnica
3. Górnik Wałbrzych
4. LKS Gryf Burkatów
5. MKS Polonia Stal Świdnica
6. MKS Polonia Niebiescy Świdnica
7. AP 13 Świdnica
8. LKS Cukrownik Pszenno
9. LKS Herkules Bojanice

Główne cele turnieju to uczczenie pamięci Ryszarda Dudkowskiego, integracja społeczna, wyszukiwanie dzieci i młodzieży uzdolnionych sportowo, a także promocja wolontariatu w sporcie. Po turnieju jego uczestnicy wraz z trenerami, rodzicami i opiekunami wzięli udział w Festynie Charytatywnym „Przyjaciele – Przyjaciołom”.

Organizatorami wydarzenia byli Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy, Gmina Świdnica, Ludowy Klub Sportowy „Gryf Burkatów” oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji.

gmina Świdnica/FB

Dodaj komentarz

Komentarze (0)