(FOTO) Wjechał w ogrodzenie, był kompletnie pijany

niedziela, 5.9.2021 14:40 3400 1

5 września ok. godz.12 w Pankowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego.

Kierujący wjechał w ogrodzenie przy domu. Jak się okazało był kompletnie pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Nieodpowiedzialny 35-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami a jakby tego było mało podróżował z 14-letnim synem.

- 35-latek z pow. świdnickiego kierując samochodem ford w wyniku niedostosowania prędkości na łuku drogi wyczerpał przyczepność i w konsekwencji doprowadził do zdarzenia drogowego. Przybyli na miejsce policjanci wydziału ruchu drogowego potwierdzili że w chwili zdarzenia znajdował się on w stanie nietrzeźwości (ponad 2.promile). W pojeździe prócz kierującego był pasażer 14-letni syn mężczyzny, który na szczęście nie odniósł obrażeń i został przekazany pod opiekę członka rodziny. Konsekwencje dla kierowcy, które może ponieść to m.in. zakaz prowadzenia pojazdów minimum 3 lata, ponad 5 tysięcy grzywny oraz 2 lata więzienia - informuje zastępca naczelnika WRD st. asp. Szymon Szczepaniak.

W tym miejscu warto wspomnieć, że zdarzenie obsługiwane było przez najnowszy nabytek świdnickiej drogówki. Nowy radiowóz to samochód marki Volkswagen model Crafter - furgony o mocy 177 KM.

Z racji charakterystyki zadań, do realizacji których nowe volkswageny zostały przeznaczone, wyposażono je w szereg udogodnień i wiele elementów dodatkowego wyposażenia, co powoli ich użytkownikom w sposób jeszcze bardziej kompleksowy obsługiwać wszelkiego rodzaju zdarzenia drogowe, od kolizji po nawet najbardziej złożone i poważne wypadki drogowe. Spośród specjalistycznego sprzętu, którym dysponują Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego, warto wymienić m.in. tablicę świetlną „UWAGA WYPADEK” znajdującą się na dachu pojazdu, którą funkcjonariusze będą obsługiwać za pomocą tabletu, maszt z najaśnicami, agregat prądotwórczy oraz fotele, biurka i sprzęt informatyczny (laptop i drukarka), a także policyjne zestawy "ZAPORA" oraz "JODŁA", umożliwiające zabezpieczenie miejsca zdarzenia i sprawne podjęcie czynności służbowych podczas obsługi kolizji, wypadku lub katastrofy w ruchu drogowym.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

wtorek, 07.09.2021 17:58
Jestem w szoku