[FOTO] Wizyty studyjne u pracodawców

poniedziałek, 9.5.2022 11:45 451 0

W ubiegłym tygodniu, 6 maja odbyła się wizyta studyjna uczniów świebodzickich szkół w zakładzie produkcyjnym Masterform. Organizatorem cyklu spotkań jest Zespół Szkół w Świebodzicach.

Była to pierwsza taka wizyta w naszym mieście i w Zespole Szkół, oraz niepowtarzalna okazja dla młodzieży klas ósmych, aby poznać bliżej przedsiębiorstwo i pracujące tam osoby, przyjrzeć się środowisku ich pracy. Takie przedsięwzięcia to  niepowtarzalna okazja dla młodych ludzi, którzy wybierają swój najbliższy cel w życiu. Podczas spotkania kierownictwo dzieliło się swoimi spostrzeżeniami, opisując specyfikację pracy w firmie i dzieląc się swoimi doświadczeniami.

 Kształcenie zawodowe wpływa efektywnie na współpracę szkoły z pracodawcami. Zarówno w placówce, jak i w zakładach pracy uczniowie zdobywają wiedzę, umiejętności i doświadczenie niezbędne do funkcjonowania na rynku pracy. Ta współpraca jest korzystna dla każdej ze stron.

 W spotkaniu oprócz młodzieży z klas 8 udział wzięli: kierownik Tomasz Miller, który oprowadził i wyjaśnił zasady funkcjonowania maszyn, Agnieszka ZakrzewskaCnota specjalista w dziale kadr oraz kierownik szkolenia praktycznego Aneta Kąsiel.

foto - UM Świebodzice

Dodaj komentarz

Komentarze (0)